Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Korbel by Spartu nechtěl, Slavia ho navždy vyléčila

30 1998
P r a h a - 1. října - Spekulace, že fotbalovou Spartu hodlá přes tichého společníka z Kajmanských ostrovů koupit Boris Korbel, tento jedenašedesátiletý Čechoameričan důrazně popírá. "Nikdo ze Sparty mě neoslovil a hlavně, já na to ani nečekám," tvrdí úspěšný americký podnikatel, žijící v nevadském Las Vegas, který je v rodné vlasti na pravidelné návštěvě. "I kdyby s tím Sparta za mnou přišla, odmítl bych. Už proto, že jsem čestným prezidentem Slavie, si vůbec nedovedu představit tajná vyjednávání o koupi Sparty přes Kajmany."
Korbel říká, že k těmto fámám přišel jako slepý k houslím. "Já za posledních osm let, od doby, kdy jsem naivně vstoupil do Slavie, vynechal jen jedno dvě derby. A když mě teď lidi viděli na Spartě, hned ze mě udělali jejího kupce. Jenže já byl opravdu jen na fotbale. Ještě před pár lety bych možná o Spartu stál, šel bych do toho. Ale dnes už ne. Moje utopené peníze ve Slavii mě vyléčily."
Podobné zvěsti šly i po Teplicích, kde se Korbel v minulých dnech zčistajasna objevil. "A už se zase šuškalo, že mám připraven pořádný balík pro teplický fotbal. Pak jsem při pátečním zápase Teplic se Spartou klábosil se známými sparťany a mnohým to už zas bylo jasné jinak," poznamenává. Přitom vysvětluje, že důvod jeho pobytu v severočeském lázeňském městě byl prozaický. "Už léta mohu chodit jen o holi, navíc se přidaly bolesti zad, moje žena na tom není o moc líp. A tak jsme si řekli, co zkusit dát se trochu dohromady doma v Čechách. Proto jsem sondoval v Teplicích."
Korbel coby protřelý byznysmen je ovšem přesvědčen, že košičtí majitelé se Sparty skutečně zbavit chtějí. Což připustil i viceprezident klubu Milan Valašík.
"Ale konkrétního kupce letenského klubu si zatím představit nedovedu," přiznává Korbel. "V Čechách za velkým podnikáním téměř vždycky stojí nějaké šedé eminence. Kdo by chtěl koupit Spartu, musel by mít sakra tvrdou ruku, nad klubem absolutní kontrolu a hlavně být tady. Jenom pak by takové podnikání za něco stálo."
Podle Valašíka se v nedávné minulosti už několik zájemců o Spartu přihlásilo. Jenže při bližším jednání se jeden jako druhý ukázali značně neseriózní.


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze