Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Na obnoveném rallysprintu Kopná zaútočí Kostka na vítězný hattrick

Tomáš Kostka na Rallyesprintu Kopná | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

7 2017
Na sklonku minulého roku završil na exhibiční Mikulášské rally ve Slušovicích vítězný hattrick. Teď může Tomáš Kostka zopakovat stejný kousek na cennějším podniku, kterým je sobotní Ageus Rallysprint Kopná.

„Třetí výhra mě láká. Doufám, že se to podaří,“ přeje si Kostka, který ovládl poslední dva ročníky.

Po jeho posledním triumfu v roce 2014 pořadatelé populární rally zrušili, po dvou letech ji však znovu obnovili. „Jsem rád, že se jede. Je to nejlepší sprint v Česku na nejkrásnějších tratích. Nic se tomu nevyrovná,“ říká Kostka.

„Návrat je náročnější, než jsme předpokládali. Uspořádat motoristický podnik v České republice je rok od roku složitější,“ poznamenal Josef Minařík, předseda organizačního výboru.

Na mysli má především jednání s obecními úřady, jejichž katastrem vedou tratě závodu.

„Bohužel obce se chovají zcela jinak než před pěti lety. Před časem nás vítali s otevřenou náručí, dnes jsme spíše na obtíž. Získat potřebné razítko a povolení k průjezdu rychlostní zkoušky je stále těžší,“ stýská si Minařík.

Od posledního ročníku se však trasa Kopné téměř nezměnila. Úvodní podnik šestidílného seriálu RI Okna Rallysprint série nabídne 8 rychlostních zkoušek na 4 úsecích a 70 ostrých kilometrů.

Začíná se na rychlostní zkoušce Zádveřice (10,22 km), což je osvědčený úsek Raková z Barumky. Následuje náročný lesní úsek Kameňák (7,69 km), který startuje z Vlčkové a cíl je umístěn v Držkové-Hutích. Třetí erzetou je tradiční Kopná, která je nejdelší (10,45 km) a v itineráři soutěže ani jednou nechyběla. Rally pak vyvrcholí rychlostní zkouškou Hvozdná (6,43 km).

Organizátorům se přihlásilo celkem 94 posádek. Obhájce Kostka vyrazí v pořadí pátý, místo Citroënu DS3 WRC bude řídit vůz Škoda Fabia R5.

„Rychlí budou místní kluci, kteří jsou rozjetí z Valašky,“ připomněl Kostka, že rallyová sezona odstartovala před dvěma týdny ve Valašském Meziříčí.

Kostka se pokusí přiblížit svému švagrovi Romanu Krestovi, který na Kopné triumfoval čtyřikrát. Rekordmanem je s pěti výhrami Stanislav Chovanec.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze