Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kopečtí: otec vyhrál, syn je druhý

18 2000
B r n o - Během závodu svačinka, cigareta či kávička. I to je světový šampionát vozů Grand Turismo, který se o víkendu uskutečnil v Brně. Seriál je sice vrcholným sportovním podnikem, ale třeba proti formuli 1 je vlastně poutí, ve které soutěží zejména amatérské stáje i piloti. Podnik přesto nabídl pozoruhodná jména i konstrukce. Jedna z hlavních hvězd, bývalý jezdec formule 1 Paul Belmondo, hýřil humorem na každém kroku a ženy v něm hledaly rysy slavného otce Jeana-Paula.

Anglické stroje Lister Storm či americké Chryslery Viper, které početnému poli vozů kralovaly, český divák ještě nikdy nespatřil. Neviděl ani scénu, kdy po vystřídání pilotů si odpočívající člen posádky zapálil cigaretu u čerstvě uvařené kávy. Kromě závodu automobilů GT na 500 kilometrů viděli diváci totální úspěch rodiny Kopeckých. Otec Josef si vybojoval celkové prvenství v sérii Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup a jeho osmnáctiletý syn Jan získal druhé místo. "Myslím, že se to jen tak nestává, aby první dvě místa v seriálu získala jedna rodina. Byla to skvělá sezona, protože Honza vyhrál i sérii Pick-Up Free Style a pohár vozů Ford Fiesta," řekl v cíli Kopecký starší.

V závodech Ferrari Challenge uspěl domácí pilot Zdeněk Holubovský. Ačkoli jel se starším typem Ferrari 355, dokázal v neděli vyhrát svou třídu Gentleman 2 a celkově dojel sedmý. Robert Pergl obsadil v celkovém pořadí nedělního závodu šesté místo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze