Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kopecký mezi vinicemi dovršil hattrick, Pecha srazil meteorolog

Jan Kopecký | foto: ČTK

22 2015
Jedenáctý ročník hustopečské rally ovládl Jan Kopecký. Suverén šampionátu vyhrál všech šest rychlostních zkoušek a navázal na triumfy z Klatov a Českého Krumlova. Konkurent Václav Pech skončil druhý.

Po páteční etapě měl náskok na prvním místě 31 vteřin, nakonec však skončil druhý se ztrátou tři čtvrtě minuty. Václav Pech s vozem Mini Cooper S2000 a spolujezdcem Petrem Uhlem nedokázal porazit svého největšího soka ani ve třetím podniku letošního Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

V Agrotec Petronas Syntium rally se opět radovala posádka Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem na tovární Škodě Fabii R5. „Byla to velmi náročná soutěž za těžkých podmínek a my si tohoto vítězství nesmírně ceníme,“ svěřil se v cíli Kopecký. Ten po triumfech na Šumavě a v Krumlově završil pomyslný hattrick vítězství na startu sezony 2015.

Ovšem stejně jako na Krumlově, kde Kopeckému s Dreslerem spadl zlatý věnec do klína až díky Pechově chybě v poslední rychlostní zkoušce, ani v Hustopečích to nebyla projížďka výletního charakteru.

Vždyť po páteční etapě byl až třetí a na hlavního protivníka ztrácel 42 vteřin! „My měli problémy v pátek, Vašek zase v sobotu - taková je rally,“ poznamenal tovární jezdec Škody Motorsport. „Bylo by samozřejmě hezčí bojovat společně do poslední erzety a tahat se o vteřiny až do konce jako na Krumlově, ale někdy to je prostě takhle,“ narážel Kopecký na zpackané sobotní vystoupení Václava Pecha. A že zpackané není slabé slovo, dokládají časy z druhé etapy a také slova samotného plzeňského pilota.

„V sobotu jsem byl prakticky od prvních vteřin na trati frustrovaný. V pátek jsme si vyjeli úžasný náskok, který jsme měli za cíl udržet ve druhé etapě, ale ne vlastní vinou se nám to nepodařilo,“ zlobil se Pech. Posádka EuroOil-invelt teamu totiž vyjela v sobotu k prvním třem měřeným testům na odlišných pneumatikách a se zcela jiným nastavením vozu nežli konkurence. A to rozhodlo.

„Meteorolog nás poslal na mokrých gumách a mokrém podvozku do velkého deště, který ale nepřišel. Naopak soupeři věděli, co je čeká, a zvolili jiné gumy a nastavení. Práce celého týmu přišla vniveč,“ pumpoval ze sebe zklamaný závodník. Nakonec skončil celkově druhý se ztrátou 42 vteřin.

V závěrečné sekci se měl ještě co ohlížet za sebe, neboť na stříbrný stupínek se tlačili Pavel Valoušek na Škodě Fabii S2000 a také Roman Odložilík s Fordem Fiesta.

Pech s Uhlem nakonec druhé místo uhájili. Populární Valoušek skončil až na čtvrtém místě a poprvé tak letos nestál na stupních vítězů. Na bronzovou pozici se totiž před něj vtěsnal Odložilík. V průběžném hodnocení šampionátu je neochvějným lídrem Kopecký s náskokem 55 bodů na Valouška. Odložilík je s mírnou ztrátou třetí, Pech čtvrtý.Najdete na iDNES.czmobilní verze