Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kopecký pojede s fabií WRC

11 2003
Česká Lípa - Podobně jako se mistři světových automobilových rallye setkávají na konci sezony na Kanárských ostrovech, v Česku změří síly v neděli na Autodromu Sosnová u České Lípy. Pojede se stejně jako při světovém setkání paralelní závod, ale navíc se fanouškům představí také čeští mistři volantů z autokrosu a rallyekrosu. Magnetem bude první oficiální start vozu Škoda Fabia WRC v Česku. Fabii bude řídit třetí pilot českého soutěžního šampionátu Jan Kopecký. Do vozů WRC usednou ještě bratři Vojtěchové či republikový šampión Václav Pech.

"Mám z toho obrovskou radost a zároveň cítím velkou zodpovědnost. S fabií WRC jsem se svezl už dvakrát během testování. Ovládá se úplně jinak než naše octavia WRC, vyžaduje dost odlišný styl řízení. Věřím, že se mi s ní v průběhu seznamovacích jízd podaří sžít a následně využít její možnosti. Vážím si toho, že právě já mohu fabii WRC představit domácímu publiku," uvedel Jan Kopecký, který loňské měření sil v Sosnové vyhrál.

Kopeckého soupeři budou například mistr republiky Václav Pech s Ford Focusem WRC, Tomáš a Štěpán Vojtěchovi s Peugeoty 206 WRC, Karel Trněný a Tomáš Enge na Škodách Octávia WRC. Ve skupině N budou soupeřit jezdci s vozy Mitsubishi Lancer - Václav Arazim, Marcel Tuček, Jiří Tošovský, Martin Prokop, Petr Poulík a Jan Votava.

Autokrosovou skupinu budou zastupovat druhý jezdec letošního mistrovství Evropy Jaroslav Hošek a tuzemský šampión Roman Keřka. Oba startují v nejsilnější divizi 3 do 4000 kubíků, kde je doplní Petr Bartoš a Jan Smrž. Ve slabší autokrosové divizi do 1600 kubických centimetrů se objeví třetí jezdec kontinentálního mistrovství Petr Turek, kterého čekají coby soupeři Ondřej Musil, Ladislav Hanák a Vít Nosálek.
 
Trať v Sosnové dobře znají především rallyekroaři. V nejsilnější první divizi se na start postaví český mistr Pavel Koutný, kterého budou chtít překonat Marek Zeman, Otakar Výborný nebo Jakub Mrvka.

Jezdci se ve třídách utkají po dvojicích na paralelně rozdělené trati, jak ji znají fanoušci rallye z červencové Bohemia Rallye. Každý jezdec absolvuje tři kvalifikační jízdy. Podle výsledků bude nasazen do vyřazovacích jízd, ze kterých vyjdou dva finalisté v každé třídě.

Mistři volantů ale nebudou v Sosnové jen závodit. Pořadatelé totiž připravili autogramiádu všech zúčastněných jezdců. Na dva diváky, kteří vzejdou z losování vstupenek, pak čeká lahůdka - jízda po okruhu v Sosnové v roli spolujezdce v rychlém soutěžním autě.

Setkání mistrů na Autodromu Sosnová u České Lípy začíná v neděli 16. listopadu od 10.00 hodin kvalifikačními jízdami. Vyřazovací jízdy odstartují ve 13.40 hodin. Finále začíná ve 14.35 hodin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze