Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mazáci kontra mladíci. Basketbalové Utkání hvězd bude bitvou generací

Vojtěch Hruban, jeden z očekávaných tahounů „Mladých pušek“ | foto: Michal Klíma, MAFRA

19 2015
Zcela nový kabát dostává Utkání hvězd v Kooperativa Národní basketbalové lize. Po dvou česko-polských All Star se tentokrát utkají „mazáci“ proti „mladým puškám“. Zápas se uskuteční v pondělí 16. března od 18:30 v nově zrekonstruované pražské hale Královka.

V minulosti se Utkání hvězd hrálo buď mezi Východem a Západem, nebo mezi Čechy a cizinci. Tentokrát poprvé vedení soutěže vyzkouší systém staří proti mladým, který často využívají i trenéři v přípravě, aby zvýšili mezi hráči motivaci.

„I my jsme chtěli tímto krokem vnést do hry rivalitu. Mladší hráči se budou chtít předvést a ti zkušení se naopak nebudou chtít nechat zahanbit,“ řekl předseda Asociace ligových klubů Zdeněk Bříza.

Hlasování fandů

Volba základních pětek probíhá na webu www.utkanihvezd.cz. Ukončeno bude v neděli 1. března 2015 ve 22 hodin.

K rivalitě by měla pomoci i finanční odměna pro vítěze. „Jsem rád, že se nám podařilo udržet model z předchozích dvou let, kdy hráče můžeme motivovat i finančně,“ doplnil Bříza.

Jako tradičně mohou o zahajovacích sestavách obou výběrů rozhodovat fanoušci. Hlasování potrvá do neděle 1. března do 22:00. Do týmu „Mazáků“ mohou volit hráče nad 29 let. Všichni mladší hráči mohou reprezentovat „Mladé pušky“.

Součástí Utkání hvězd budou rovněž tradiční doprovodné soutěže. Kromě atraktivního souboje ve smečování dojde i na poměřování v úspěšnosti střelby za tři body, do které se zapojí také hráčky ŽBL. Ty se zúčastní také dovednostní soutěže, v níž vytvoří tým s basketbalistou a celebritou.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Autoři: ,


Témata: Vojtěch Hruban

Najdete na iDNES.czmobilní verze