Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


König je zpět. Uzdravený cyklista dojel v královské etapě Bavorska třetí

Cyklista Leopold König | foto: Profimedia.cz

29 2014
Čtyři původně plánované závody musel letos oželet, bolavé koleno Leopolda Königa na jejich start. Až v Bavorsku se zdá, že jsou trable českého cyklisty zažehnány. Lídr týmu NetApp obsadil ve druhé, královské etapě závodu Kolem Bavorska třetí místo a stejná pozice mu patří i v průběžném hodnocení pětidenního podniku.

Šestadvacetiletý cyklista z Moravské Třebové se letos chystá na svou premiéru v Tour de France a poté, co se vedení jeho týmu dozvědělo, že dostane pozvánku mezi elitu, König prohlásil: "Chtěl bych ve Francii bojovat o TOP10."

Od té doby se však Königovy plány zamotávají. Bolesti úponu kolene, které ho ničily už na podzim, se vrátily i letos na jaře a lídr německé stáje musel odříkat jeden start za druhým. Teprve v Bavorsku dal na temné období zapomenout.

König po 165 kilometrech zaostal o osm vteřin za vítězným Švýcarem Mathiasem Frankem a cílem projel ve stejném čase jako druhý Francouz Thibaut Pinot, na kterého v celkovém pořadí ztrácí tři vteřiny. Lídr Frank má náskok ještě o 5 sekund vyšší.

Königův výkon přinesl NetAppu už třinácté pódium této sezony. "Dnes můžeme být celkem spokojení," uznal sportovní ředitel Enrico Poitschke. "Třetí místo v těžkém dojezdu, špatném počasí, po dlouhém zranění a navíc dlouhé tréninkové fázi je super. V celkovém pořadí není nic ztraceno, odstupy jsou malé, takže cílem je vítězství. Pořád je na dosah."

Druhý český cyklista v pelotonu Jan Bráta dnes dojel na 24. místě a v celkovém pořadí je s odstupem minuty a 45 vteřin na Franka na 22. pozici.

"Celý tým pracoval pro Lea a Jana, teď si musíme počkat, jak se vyvinou další dny," pokračoval Poitschke. "V pátek nás čeká dlouhá etapa a pak rozhodující časovka."

VÝSLEDKY

Cyklistický závod Kolem Bavorska

2. etapa (164,7 km): 1. Frank (Švýc.) 4:19:24, 2. Pinot (Fr.), 3. König (ČR) oba -8, 4. Bardet (Fr.), 5. Tschopp (Švýc.), 6. Thomas (Brit.) všichni -16, ...24. Bárta (ČR) -1:45.

Průběžné pořadí: 1. Frank 9:31:02, 2. Pinot -5, 3. König -8, 4. Bardet, 5. Thomas, 6. Tschopp -16, ...22. Bárta -1:45.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze