Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečný si Velkou cenu vychutná

3 2000
Ú s t í n a d L a b e m - Tři roky nechyběl v ringu na Velké ceně Ústí nad Labem, tentokrát však bude jen divák. Nejlepší český boxer Lukáš Konečný, bronzový z mistrovství světa v americkém Houstonu, se totiž soustředí na kvalifikaci pro olympijské hry, která ho čeká už příští týden. "Konečně si Velkou cenu pořádně vychutnám," těší se Konečný. "Když na ní boxuji, vše je jiné. Jsem nervózní, stále odbíhám, rozcvičuji se, převlékám, pak se sprchuji, hlídám vyhlášení výsledků, probírám své zápasy. Teď se ale rušit nenechám."

Jaké máte vzpomínky na Velkou cenu?

Jen dobré. V posledních třech ročnících jsem nechyběl, nejprve jsem skončil druhý, pak jsem ji dvakrát vyhrál. Boxovat doma, navíc na nejlepším českém turnaji, je paráda.

Koho při vaší neúčasti favorizujete ve váze do 63,5 kilogramu?

Ani pořádně nevím, kdo bude startovat, losuje se až dnes. Myslím, že žádný Kubánec tam není. Jsem ale zvědavý, jak si povede Ind, s kterým jsem minulý týden trénoval. Bude pro mě takovým měřítkem, koho bych porazil a o kolik bodů. Chystám se ho pečlivě sledovat a porovnávat.

Co může být vrcholem Grand prix?

Samozřejmě všechna vystoupení Kubánců. Určitě je lákadlem fenomenální Savon, který tu loni nečekaně prohrál ve finále, a tak má určitě velkou motivaci. Zajímavé bude také pozorovat exotické výpravy, třeba Indy, jak se vypořádají s evropským boxem.

Uvidíte turnaj celý, nebo musíte již před jeho skončením odcestovat do německého Halle, kde vás čeká olympijská kvalifikace?

Do Německa se vydávám až v pondělí, takže finále Velké ceny stihnu. Podle losu začnu boxovat v úterý nebo ve středu. Konkurence bude v Halle opět těžká, přestože se už čtyři borci probojovali na olympiádu. Vesměs se totiž jednalo o domácí boxery nebo ty, které políbila štěstěna.

Věříte si?

Věřit si budu, až uvidím los. Když na mé straně pavouku narazím na Němce, tak se budu muset hodně snažit, aby můj olympijský sen žil dál. V boxu hraje domácí prostředí velkou roli, takže případný duel by byl velmi náročný. Jestliže se objeví Němec na druhém konci pavouku, budu klidnější. Oba finalisté totiž mají olympiádu jistou.

Jak budete pilovat formu před Halle, kde máte předposlední šanci, jak se do Sydney probojovat?

Abych pravdu řekl, od úterý nedělám nic, protože mám chřipku. Dostal jsem injekci kalciovku, tak snad bude všechno dobré. Navíc trénovat je nyní již zbytečné, teď už nic nedohoním. Hlavním úkolem je dostat se na svou váhu, to je do 63,5 kilogramů. Teď mám 67. Budu běhat po Ústí a chodit do sauny.

Prý jste přerušil studium kvůli tomu, že vše podřizujete olympiádě. Vrátíte se pak na vysokou školu?

Spíš ne, ale uvidím, jak se vše vyvine. Na ústecké fakultě jsem studoval tělesnou výchovu a zeměpis. Doma a vlastně všude mi vyčítali, že jsem školy nechal. Ale já bych se skutečně rád podíval na olympijské hry.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze