Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Odboxuji a končím, řekl Konečný před bitvou o titul šampiona v USA

Boxer Lukáš Konečný se raduje z obhajoby evropského titulu WBO ve střední váze. | foto: Radek PetrášekČTK

19 2014
Poslední souboj a dost. K takovému rozhodnutí dospěl český profesionální boxer Lukáš Konečný. V sobotu 19. dubna nastoupí ve Washingtonu v roli vyzývatele proti mistru světa organizace WBO ve střední váze Peteru Quillinovi z USA a poté už do ringu coby boxer nevstoupí.

"Boxuji od osmi let, někdy toho mám plné kecky, přišel čas žít jinak," prohlásil 35letý mistr Evropy Konečný, rodák z Brna žijící v Ústí nad Labem a člen německé stáje SES Magdeburg.

V duelu s třicetiletým Quillinem, který má na kontě 30 vítězných zápasů a žádnou prohru, Konečný (bilance v profiringu 54 zápasů, 50 vítězství) nebude favoritem, přesto si myslí, že soupeře může v rámci galavečera ve washingtonské aréně zaskočit.

"Je mistrem světa, dosud neprohrál a bude boxovat v domácím prostředí. Nebude to legrace, ale my si s mým trenérem Dirkem Dzemskim myslíme, že s podobným typem boxera jako jsem já, dosud neboxoval. Věřím, že jej můžu svým stylem překvapit. Právě proto do toho jdu," uvedl Konečný, který je členem zmíněné německé profistáje manažera Ulfa Steinfortha od roku 2001 a nyní bude přepisovat dějiny - stane se prvním českým boxerem, který se představí v boji o titul mistra světa v americkém ringu.

Lukáš Konečný zasazuje úder Moezu Fhimovi z Francie.

Lukáš Konečný zasazuje úder Moezu Fhimovi z Francie.

Boxer Lukáš Konečný se v Drážďanech raduje z obajoby evropského titulu WBO ve

Boxer Lukáš Konečný se v Drážďanech raduje z obajoby evropského titulu WBO ve střední váze.

Zároveň Konečný oznámil, že považuje zápas za vyvrcholení kariéry. "Bude to taková třešnička na dortu, chci, aby to byl můj poslední zápas, a to bez ohledu na výsledek. Na vrcholné úrovni už boxuji přes dvacet let a rád bych se rozloučil důstojně. Mojí výhodou bude, že na rozdíl od předchozích let necítím žádný psychický tlak. Chci vyhrát, ale nemusím, proto k tomu zápasu vzhlížím s uvolněnou hlavou.".

Také Konečného německý kouč Dirk Dzemski si myslí, že jeho svěřenec může Američana na jeho půdě překvapit. "Pravda, když jsem se asi před měsícem o téhle možnosti dozvěděl (Konečný se jako dvojka ratingu WBO stal vyzývatelem, neboť před ním postavený Marco Antonio Rubio o souboj opakovaně nestál), nejprve jsem nesouhlasil. Potom ale Lukáš absolvoval testy fyzické připravenosti, které dopadly skvěle, takže jsem názor změnil. Quillin je velice dobrý, ale Lukášův styl by na něj měl platit. Američan bude překvapený," předpověděl trenér.

Fotogalerie

Zmíněné testy Konečný absolvoval proto, že od loňského července, kdy obhájil titul mistra Evropy, žádný zápas neabsolvoval - příčinou byly jeho oči. "Absolvoval jsem spoustu vyšetření u nás i v Německu a podle lékařů jsem v pořádku, ale sám nejlépe vím, jak na tom jsem. Občas se mi to vrátí - vidím krapet rozostřeně nebo i dvojitě. Věřím ale, že se to neozve v závěrečné přípravě před zápasem ve Washingtonu nebo při něm," doufá boxer.

Jeho rozhodnutí uzavřít kariéru prý je nezvratné. Mohlo by jej něco přesvědčit, aby zůstal? "Musely by se splnit tři podmínky. Musel bych ve Washingtonu vyhrát, což by byla senzace, být zdravý a někdo by mi musel nabídnout pořádný ranec peněz. Celý život totiž trénuju a dávám tomu všechno, myslím, že přišel čas žít jinak," pokýval hlavou.

O titul mistra světa bojoval Konečný už třikrát, vždy v lehké střední váze. V roce 2008 podlehl v Drážďanech Sergeji Dzinzirukovi (podle odborníků měl být výsledek opačný), v roce 2012 prohrál v Kyjevě se Zaurbekem Bajsangurovem a těsně předtím, ve stejném roce, mu šest měsíců patřil tzv. prozatimní titul, když se mu soupeř vyhýbal a on porazil v Brně Salima Larbiho k.o.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze