Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečný čeká vyrovnaný zápas

16 2003
Ústí nad Labem - Tři boxeři na náměstí, kolem nich půlkruh lidí. Náhodní kolemjdoucí si mohli mylně domýšlet: jde o pouliční rvačku? Většina ale věděla, že své boxerské umění předvádějí Lukáš Konečný a další parťáci z německé stáje SES. Ukázkovým tréninkem, jenž vedl jejich kouč, chtěli pozvat lidi na páteční Galavečer.

Lidé zvědavě koukali, jak muži v teplákových soupravách zkoušejí různé cviky. Konečnému sekundovali Bělorus Mulik Dziarra a Slovinec Dejan Zavec, oba v kulichu.

Hrála muzika, z pódia, které vytvořil speciální kamion, promlouval rovněž šéftrenér reprezentace Svatopluk Žáček.

Konečný, v profiringu neporažený, žije v Ústí nad Labem, což mu způsobuje trochu potíže. "Když někdo z týmu něco potřebuje, hned se obrací na mě," hořce se pousmál. Proto plánuje, že vypne svůj mobilní telefon a vyrazí si na speciální masáž.

Když se Konečný převlékl, na pódiu odpovídal na otázky moderátora. Přivítal jej nesmělý potlesk asi stovky přihlížejících.

Dvojnásobného bronzového medailistu z amatérského mistrovství světa v pátek čeká zápas o profesionální titul mistra Evropy organizace EBU s naturalizovaným Francouzem Azizem Daarim (24 zápasů, 17 výher, 16 z toho před limitem). Kolem toho se točila řeč.

"Diváci v Ústí nad Labem uvidí nejkvalitnější galavečer, jaký tady kdy byl," pravil holohlavý bijec.

Marockého rodáka řadí k evropské špičce. "Technicky mi nebude moc sedět. Má dlouhé ruce, budu asi chodit víc z krytu," plánoval.

Co dál Konečný prozradil? "Doufám, že mi pomůže publikum. Mám na výhru, stejně tak lehce můžu i prohrát. V boxu mnohdy stačí jeden úder. Z porážky nemám strach, jednou přijde. Věřím ale, že doma ne. Důležité bude v zápase na deset kol si rozložit síly, což mi činilo po přechodu z amatérů asi největší problémy."

Když hlavní hvězda domluvila, čekala ji autogramiáda..

Francouz Daari ještě na akci chyběl, byl na cestě. Ve čtvrtek večer ho fanoušci mohou vidět: veřejnosti přístupné je oficiální vážení v pět vpodvečer v obchodním centru Sever.

Galavečer profiboxu
Ústí nad Labem, zimní stadion pátek 17. října, start v 18 hodin

Zápasy
1.
Hruška - Novák
2. Skála - Ďurovič
3. Kugler - Kraz (Pol.)
4. Zaveck (Slovin.) - Butowicz (Pol.)
5. Dziarra (Běl.) - Háša
6. Milan Konečný - Habr
7. Lukáš Konečný - Daari (Fr.)

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze