Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konec už se blíží, přiznává Nash. Po kariéře zůstane v Kalifornii

13 2010
I když je Češkou, na tuzemské trati jela v tomto roce teprve počtvrté. Cyklokrosařka Kateřina Nash si v sobotu v Mnichově Hradišti dojela pro český titul. Závodit chce ještě příští sezonu. I kvůli olympiádě.

Příliš sportovců jí ve všestrannosti konkurovat nemůže. Kateřina Nash začínala jako lyžařka, ale postupně zpestřila svou kariéru horskými koly a cyklokrosem. Po zisku českého titulu v rodné zemi příliš dlouho nezůstane. Žije totiž v Kalifornii.

"Je to tam pro mě ideální. Nejen po tréninkové stránce," řekla třiatřicetiletá Nash.

Znamená to, že zůstanete v Kalifornii i po skončení kariéry?
Nejspíš ano. Česko a Evropu si vždycky užiju během závodů, ale v Kalifornii semi hrozně líbí.

Takže návštěvy České republiky spojujete vždy jen se závody?
Dá se to tak říct, ale jsem tu docela často. Protože jezdím i na horských kolech, byla jsem tu nějaký čas přes léto. Pak i na světový pohár v Plzni a teď jsem zase v Hradišti.

V roce 2009 jste zvažovala přerušení a konec kariéry. Jak nyní vidíte svou budoucnost?
Konec kariéry se blíží, to je jasné. Příští sezonu však chci ještě závodit.

I kvůli letní olympiádě v Londýně, že?
To je můj dlouhodobější cíl. Do olympiády už zbývá jen rok a půl a bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet příští sezona.

Až přijde definitivní konec, budete se věnovat marketingu, který jste vystudovala?
Už během závodění jsem většinou měla doplňkovou práci v téhle branži. Momentálně se tomu však moc nevěnuju. Sport je pro mě stále hlavní job.

Závod v Mnichově Hradišti jste vyhrála s více než minutovým náskokem. Obhájit český titul tedy nebylo zas tak těžké, že?
Myslím si, že ženské pole roste a každým rokem se zkvalitňuje. Na trati bylo hodně sněhu a klouzalo se to, ale hned od druhého okruhu jsem měla slušný náskok. Jsem spokojená, český titul potěší.

Který sport je pro vás vlastně číslem jedna?
Všechno má něco svého. Když si člověk vyjede na prašanu a někde v pěkných horách svítí sluníčko, to je nejbližší mému srdci. Jenže zrovna tak mohou být příjemná i horská kola. Cyklokros je trochu unikátní. Zrovna tady v podmínkách v Hradišti na nás spousta lidí kouká trošku podivně, ale hrozně mě baví závodit.Najdete na iDNES.czmobilní verze