Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Konec dovolené. Volejbalové šampionky zahájily přípravu

Volejbalistky Prostějova se radují | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

4 2010
Na slunění na pláži už budoumoci volejbalistky Prostějova vzpomínat pouze při prohlížení letních fotografií. Na české šampionky čeká sezona, ve které se pokusí uspět v Lize mistryň a ve Středoevropské lize. Od začátku týdne se už připravují na nový soutěžní ročník.

"Zatím trénuje zhruba polovina týmu. Další hráčky se připojí později, s čímž jsme však počítali," uvedl trenér VK Modřanská Prostějov Miroslav Čada.

Milada Bergerová, kterou fanoušci znají pod příjmením Spalová, se zapojí 16. srpna po návratu z dovolené. Soňa Nováková naskočí po skončení beachové sezony a Corina Ssuschkeová se do přípravy zapojí až po mistrovství světa v polovině listopadu.

Do tréninkového procesu se později zapojí také Markéta Chlumská (dříve Tomanová) pro rekonvalescenci po artroskopii kolena.

"Podobné je to každý rok. Už jsme na to zvyklí. Tým ale přesto bude na sezonu připravený," poznamenal Čada.

Do konce týdne se budou hráčky Prostějova připravovat v domácí hale, další týden stráví na kondičním soustředění ve Bojnicích. "Čeká nás náročná dvoufázová příprava. Tým dostane pořádně do těla," nastínil program slovenského pobytu kouč Hanaček.

První zápasy mají volejbalistky naplánované na konec srpna, kdy nastoupí proti reprezentaci Izraele. "Také další soupeři budou na odpovídající úrovni. Čeká nás exhibice v Bielsko-Biale, kde nastoupíme 2. září. Potvrzené máme také utkání s českým nároďákem a turnaj ve Wroclawi," dodal Čada.

Další porci zápasů přinese herní soustředění v Itálii ve druhé polovině září. "Vesměs půjde o těžké duely, které prověří naši výkonnost před začátkem Středoevropské ligy," věří trenér.

Kádr VK Prostějov

Nahrávačky: Soňa Nováková, Šárka Kubínová. Blokařky: Corina Ssuschkeová, Milada Bergerová, Gabika Tomašeková, Veronika Hrončeková. Smečařky: Ivana Bramborová, Anna Velikiyová, Tina Lipicerová, Darina Košická, Univerzálka: Solange Soaresová, Libero: Markéta Chlumská.Najdete na iDNES.czmobilní verze