Koňak může jen prospět, říká výškař

6 2000
M o s k v a - Trocha tvrdého alkoholu ve sportu neškodí, naopak, alespoň podle olympijského vítěze ve skoku vysokém Sergeje Kljugina. Ten prozradil, že tajemství jeho nečekaného úspěchu v Sydney tkví mimo jiné v požití půl deci alkoholického nápoje před soutěží. Ze slov ruského výškaře vyplývá, že si doušek tvrdého alkoholu dopřává před závody pravidelně. "Půldecka dobrého koňaku před startem může jedině prospět," cituje ruského výškaře list Sovjetskij Sport. "Možná budete překvapeni, ale někteří skokani pijí i během závodu," dodal Kljugin.

V Sydney Kljugin vyhrál ve svém letošním maximu, když na první pokus překonal 235 centimetrů. V deštivém závodě porazil řadu věhlasných soupeřů, včetně světového rekordmana Javiera Sotomayora z Kuby a svého krajana a mistra světa Vjačeslava Voronina.

Olympijský vítěz v rozhovoru pro list upřímně konstatoval, že nejlepším skokanem v letošním roce byl Sotomayor, za ním Voronin a po něm předchozí olympijský vítěz Charles Austin z USA. "Nikdy se mi ani nesnilo, že bych mohl vyhrát zlato. Můj osobní rekord má hodnotu 236 centimetrů, v sezoně jsem se do olympiády dostal jen přes 230. Všichni favorité na medaile umí skákat přes 240," řekl Kljugin.