Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Komrskovou trápí před šampionátem záda

15 2003
Anaheim - Před startem světového šampionátu sportovních gymnastů trápí největší hvězdu české výpravy bolesti zad. Jana Komrsková, která předloni v Gentu zůstala v přeskoku jen těsně za medailí a před rokem v Debrecínu skončila devátá na bradlech, by měla být i přes potíže českou medailovou aspirantkou.

Zdravotní problémy ale sužují i další členy výpravy  - juniorský evropský šampion na hrazdě Martin Konečný laboruje s kolenem, vicemistryně republiky Jana Šikulová si v tréninku narazila palec a novicka mezi seniorkami Adéla Pavouková zase kotník.

A tak je lékař výpravy Luboš Hrazdira v Kalifornii v plné permanenci; muži nastoupí ke kvalifikaci v neděli a ženy v pondělí.

V patnáctitisícové hale, kde jsou doma hokejisté Mighty Ducks, letošní finalisté Stanleyova poháru, by se měli představit gymnasté z 91 zemí.

Trenér mužů Miloslav Netušil by byl spokojen s umístěním týmu v horní polovině výsledkové listiny. "Ideálem by bylo, kdyby se aspoň jeden závodník dostal mezi čtyřiadvacet nejlepších jednotlivců," prohlásil před odletem Netušil.

Ženy odcestovaly do USA už na konci července a do 9. srpna se pod vedením trenéra Stanislava Vyziny připravovaly v privátním centru v Long Beach. Jejich cílem je minimálně osmnáctá pozice družstva.

"To by nám zajistilo dvě místa na olympijských hrách," vysvětlil Vyzina. Také on by považoval za úspěch umístění jedné závodnice, nejspíše Komrskové, mezi 24 postupujícími ve víceboji. 

Na šampionátu budou chybět některé hvězdy. Ruský tým musel oželet zraněnou Natalii Ziganšinovou, čínský obhájce titulu ve víceboji Feng Ťing údajně nemá formu. A z rumunských gymnastek, které triumfovaly na OH v Sydney, ale pak podle trenéra "usnuly na vavřínech, lenošily a ztloustly", není v Anaheimu ani jediná.

Naopak elegantní Světlana Chorkinová, osminásobná ruská světová šampionka, či majitel dvou zlatých z Debrecínu Li Sien-pcheng z Číny jsou na místě s odhodláním bojovat o další vavříny. 

Od prvního světového gymnastického šampionátu v Antverpách letos uběhlo přesně sto let. Na dosavadních MS získali čeští gymnasti celkem 77 medailí (28-27-22), zatím poslední bronz vybojovala Hana Říčná v roce 1985 za cvičení na bradlech.

Program MS:
Sobota 16. srpna:
muži, družstva - kvalifikace.
Neděle 17. srpna: muži, družstva - kvalifikace; ženy, družstva - kvalifikace.
Pondělí 18. srpna: ženy, družstva - kvalifikace.
Úterý 19. srpna: muži, družstva - finále.
Středa 20. srpna: ženy, družstva - finále.
Čtvrtek 21. srpna: muži, víceboj - finále.
Pátek 22. srpna: ženy, víceboj - finále.
Sobota 23. srpna: muži, finále na nářadích (prostná, kruhy, kůň našíř); ženy, finále na nářadích (přeskok, bradla).
Neděle 24. srpna: muži, finále na nářadích (přeskok, bradla, hrazda); ženy, finále na nářadích (prostná, kladina).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze