Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Komárek se v tréninku potkal s traktorem

Josef Semerád a Bohuslav Ceplecha - VÍTĚZOVÉ. Úvodní závod mistrovství republiky ve spritrallye zvládli nejlépe Josef Semerád a Bohuslav Ceplecha. | foto: Martin Mutl

8 2006
Třebíč - Absolutním triumfem vozů Mitsubishi Lancer skončil první podnik seriálu mistrovství České republiky v jednodenních automobilových soutěžích. Tím byla i tentokrát Rallye Vysočina s centrem v Okříškách. Cílovou rampu viděla jako první posádka Josef Semerád, Bohuslav Ceplecha, která vyhrála s přesvědčivým náskokem čtyřiceti vteřin před druhým Jiřím Volfem a třetím Miroslavem Jandíkem.

Letošní ročník Rallye Vysočina byl odstartován už v pátek večer, kdy jednašedesát zúčastněných posádek čekal 2,2 km dlouhý prolog přímo v centru Třebíče.

Na boje o první cenné desetinky, které okořenila bohatá sněhová nadílka, se přišla podívat parádní divácká kulisa.

"My jsme měli problém s tím, že jsme měli strašně studené a tvrdé gumy a naše auto na všechny rychlosti hrabalo," řekl po páteční etapě domácí závodník David Komárek, kterého ještě před začátkem samotných závodů potkala nepříjemná záležitost.

"Při tréninku se stala chybička. Silnice byla široká tři metry sedmdesát, traktor měl na šířku tři metry čtyřicet, no a tak už jsme se tam nějak nevešli," smál se s odstupem času Komárek, který jako jeden z mála sedlal vůz Mitsubishi Lancer ve třídě A8 a v konečném pořadí dojel pátý.

Právě vozy ve třídě A8 už společně s atraktivními "véercéčky" nesmí ve velkém mistrovství startovat. A také při sprintech jedou zvláštní kategorii. Produkční "enkové" lancery nakonec zcela jasně ovládly absolutní pořadí Rallye Vysočina, když v cíli okupovaly první čtyři místa.

V sobotních devíti vložkách v okolí Heraltic, Opatova a Čáslavic byla suverénně nejrychlejší posádka Josef Semerád, Bohuslav Ceplecha, která druhému Jiřímu Volfovi nadělila čtyřicet vteřin a třetímu Miroslavu Jandíkovi ještě o tři vteřiny více.

Na nepopulárním čtvrtém místě skončil jeden z velkých favoritů soutěže Karel Trojan, který v cíli sportovně uznal kvality jezdce, jenž byl v cíli před ním. "Míra jel tentokrát perfektně a určitě si zaslouží být před námi. Rozhodně jsme si ale parádně zazávodili."

V cíli nejspokojenější byl Josef Semerád, který ale ještě ani po vyjetí na cílovou rampu nevěřil, že v Okříškách vyhrál.

"Ještě tomu snad ani nevěřím. Teď dám auto do uzavřeného parkoviště a pak možná uvěřím. Rozhodně si dnešního vítězství strašně vážím. Byla to těžká soutěž v náročných podmínkách," usmíval se Semerád, který od druhé rychlostní zkoušky musel řešit problémy se druhým převodovým stupněm.

"Vždycky jsem při řazení dvojky vteřinu ztratil a pak jsem to musel dohánět. Nakonec to ale dobře dopadlo a já musím poděkovat celému týmu," dodal Semerád.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze