Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kolumbijec Villegas v Palm Beach vyhrál rozdílem třídy

Camilo Villegas na Honda Classic vyhrál svůj třetí turnaj na PGA Tour. Díky tomu si na své konto připsal milion dolarů | foto: AP

8 2010
Camilo Villegas vyhrál turnaj Honda Classic o pět ran, největším rozdílem v letošní sezoně. Jako prvnímu hráči se mu podařilo na Jackem Nicklausem zrekonstruovaném hřišti zakončit turnaj s dvouciferným skóre. Alex Čejka skončil v Palm Beach na šestadvacátém místě.

Camilo Villegas si v PGA National Resortu v Palm Beach dokráčel k vítězství na Honda Classic. Osmadvacetiletý Kolumbijec je prvním hráčem, kterému se v součtu čtyř kol podařilo dosáhnout dvouciferného výsledku od doby, kdy hřiště Champion Course upravil legendární Jack Nicklaus. Nejúspěšnější golfista všech dob z něj udělal náročné hřiště plné vodních překážek s parem 70.

Villegas nedal v neděli svým soupeřům šanci, aby stáhli jeho náskok, který po třetím kole činil tři rány. Když chyboval, tak nijak katastrofálně a z horších pozic se dokázal skvěle vyhrát.

Camilo Villegas, Honda Classic

"Dnes to bylo o tom vyrazit na hřiště a zachovat klid. Hrál jsem sice dobře po celý týden, ale turnaje jsou o čtyřech kolech," řekl Villegas po vítězném puttu.

Na první devítce se mu podařilo zahrát tři birdie a v jednu chvíli i náskok zdvojnásobit na šest ran. Na náročnější druhé devítce už třikrát připisoval ránu, ale dokázal zahrát i dvakrát birdie. Tím posledním zakončoval za aplausu diváků závěrečnou osmnáctou jamku.

"Věřte mi, ty závěrečné jamky jsou opravdu těžké," zhodnotil část hřiště od patnácté jamky, které se podle Nicklausovy přezdívky říká "Medvědí past". Ta byla pro některé hráče takřka peklem.

Camilo Villegas, Honda Classic

Singh se chytil do "Medvědí pasti"

Největším Villegasovým soupeřem byl Vijay Singh. Zkušený Fidžan si ale v neděli vybral nejhorší den na turnaji a poprvé obešel hřiště nad par, konkrétně o dvě rány. Na prvních pěti jamkách sice zahrál dvakrát birdie, ale pak se mu nedařilo více stáhnout Villegasův náskok a následně byl jeden z nejúspěšnějších hráčů historie PGA Tour jedním z těch, kteří se chytili do "Medvědí pasti". Na patnáctce, šestnáctce i sedmnáctce musel připisovat po jedné ráně a bylo po šancích na vítězství.

Vijay Singh, Honda Classic

Největší rozdíl mezi Villegasem a Singhem byl v neděli v patování. Zatímco Villegas dokázal řadu jamek proměnit jedním delším puttem, tak Singh měl při hře na greenu i hodně smůly. Několikrát byl blízko snižování skóre, ale míček se mu buď zastavil u hrany jamky, nebo se po ní smýkl a vyskočil ven.

Singh díky zaváhání v "Medvědí pasti" přenechal druhé místo Anthonymu Kimovi, který v ní připisoval jen jednu ránu na zrádné sedmnáctce. Předtím ale dokázal zahrát pět birdie a pouze jedno bogey. Nakonec Kim na Villegase ztrácel pět ran.

Anthony Kim, Honda Classic

Skvělý vstup do finálového kola měl Justin Rose. Angličan žijící na Floridě zahrál na prvních šesti jamkách pět birdie, ve zbytku kola přidal další dvě. Jediného bogey se dopustil na pětce. Díky 64 ranám, nejlepšímu výsledku dne, vyrovnal rekord hřiště a poskočil o dvacet míst na třetí příčku. Může tak litovat 70 a 72 ran z úvodních dvou dnů. Právě nevyrovnanost výkonů může za to, že tento talentovaný hráč ještě na PGA Tour nezvítězil.

Kromě Rose si v neděli polepšili i další Angličané. Paul Casey se s Vijayem Singhem dělí o čtvrtou příčku, evropská jednička Lee Westwood poskočil o dvacet příček a skončil devátý.

Český rodák Alex Čejka obešel závěrečné kolo v paru, když v jeho skórkartě jsou dvě birdie a stejný počet bogey. Německý reprezentant tak skončil na šestadvacátém místě. Za sebou nechal taková jména jako Rory McIlroy, Padraig Harrington, Ángel Cabrera (všichni dělené 40. místo), Sergio García (50.), Stuart Appleby nebo Ernie Els (oba 67.).

Alex Čejka, Honda Classic

Villegas má za sebou náročný týden. Po turnaji ve Phoenixu odletěl v pondělí do Bogoty, kde se podílel na přípravách a slavnostním zahájení prvního kolumbijského turnaje pod záštitou americké PGA. V Palm Beach tak neabsolvoval ani jedno tréninkové kolo. Na Bogota Open, který je součástí americké "druhé ligy" Nationwide Tour, hrál i Villegasův mladší bratr Manuel.

Camilo si díky třetímu triumfu na PGA Tour v kariéře připsal na konto milion dolarů.

Honda Classic - konečné pořadí

1. Camilo Villegas (Kolumbie) -13
2. Anthony Kim (USA) -8
3. Justin Rose (Anglie) -7
4. Paul Casey (Anglie) -6
4. Vijay Singh (Fidži) -6
6. Fredrik Jacobson (Švédsko) -4
6. Michael Connell (USA) -4
8. Charlie Wi (Jižní Korea) -3
9. Lee Westwood (Anglie) -2
9. Brendon de Jonge (Zimbabwe) -2
9. Chris Tidland (USA) -2

Kompletní leadeboard naleznete zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze