Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V sobotu cyklokrosařský pohár, za rok snad Kolín uvidí český šampionát

Cyklokrosaři (vpředu zleva) Tomáš Paprstka a Michael Boroš na trati v Lošticích | foto:  Michal Sváček, MAFRA

4 2014
Letos tradičně Český pohár a za rok mistrovství republiky. Takový je cyklokrosový plán pro kolínskou trať v lesoparku Borky. Jeden z podniků Českého poháru se jede už v sobotu. Pořadatelé na trati oproti předešlým ročníkům přikročili k některým úpravám.

„Udělali jsme to právě s výhledem na možné pořádání republikového šampionátu v lednu 2016, o jehož organizaci jsme na jaře požádali,“ prozradil Jan Slavíček, ředitel kolínského závodu a také šéf místní stáje Remerx Merida team, jejíž borci budou v sobotu patři k favoritům.

Mistrovství republiky by se v případě kolínského úspěchu konalo ve Středočeském kraji opakovaně, protože letos se jede ve Slaném.

Novinkou sobotního závodu v Borkách budou slosovatelné vstupenky, jejichž majitelé mohou vyhrát ceny v hodnotě deset tisíc korun. „Třeba dětské kolo nebo pěknou bundu,“ přiblížil Slavíček.

Tombola se bude losovat po vyhlášení výsledků hlavního mužského závodu. Kdo po něm bude stát na stupních vítězů? „My si samozřejmě přejeme, aby to byl Tomáš Paprstka,“ jmenuje Slavíček svého svěřence z kolínského týmu jako jednoho ze spolufavoritů závodu.

Paprstka na domácí trati obhajuje triumf z loňska, letos se však obhájci celkového pohárového vítězství tolik nedaří. „Teď o víkendu byl dvakrát na bedně na Slovensku a vyhrát znovu v domácím prostředí je Tomášův cíl,“ řekl Slavíček.

Dalšími aspiranty na výhru budou hlavně Boroš, Nipl a Skála.

Kolínská trať je proslulá těžkými písečnými pasážemi, na nichž by se i letos mělo rozhodovat.

Program začíná v 10.45 hodin, muži startují ve 14.00.Najdete na iDNES.czmobilní verze