Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kolik těch trofejí sakra mám? nevěděla Serena. Z Wimbledonu chce ale další

Sestry Serena (vlevo) a Venus Williamsovy dominují v posledním desetiletí Wimbledonu. Bude jejich nadvláda pokračovat i letos? | foto: Reuters

17 2010
Před Wimbledonem neodehrála ani jeden zápas na trávě. Přesto bude Serena Williamsová na třetím grandslamu sezony patřit zase mezi největší favoritky. Vlastně bude tou největší. Spolu se sestrou Venus slavnému turnaji v poslední dekádě dominují, hned čtyřikrát si to o trofej rozdaly spolu.

"Miluji Anglii. Věřím, že tu mám velmi dobré vztahy s místními lidmi, vždy se mi tu líbilo. Je to skvělé místo pro odpočinek," prohlásila Serena Williamsová po příletu do dějiště nejslavnějšího tenisového turnaje.

Se svou o rok starší sestrou Venus, které je právě dnes 30 let, Wimbledonu v posledních letech dominují. Dohromady získaly osm titulů, z toho Serena tři.

Čtyřikrát se v závěrečné bitvě turnaje utkaly spolu. Opanovaly i poslední dva ročníky. Předloni zvítězila Venus, loni byla úspěšná Serena. "A pokud to půjde, chci přidat další titul," nechala se slyšet Serena. Společně navíc čtyřikrát dokázaly triumfovat i v deblu.

Venus (vlevo) a Serena WilliamsovySestry Williamsovy

Sestry Williamsovy

Jejich domovské sídlo na Floridě se tak plní wimbledonskými replikami. "Máme jich fakt hodně. Kam se podívám, všude je nějaký pohár z Wimbledonu. Pak se kouknu jinam a řeknu: Sakra, tady je ještě jeden," smála se Serena.

Své trofeje prý nikdy nepočítala. "Je to tak. Dokonce jsem se musela zeptat na Twitteru: Ví někdo, kolik grandslamů jsem vyhrála? Skutečně jsem si nemohla vzpomenout. Nakonec mi pomohla Wikipedie. Bylo to opravdu legrační, ale myslela jsem to vážně," řekla držitelka dvanácti grandslamových korun.

Přestože je současná světová jednička ve dvouhře i čtyřhře tak úspěšná, na travnatých dvorcích má velkou konkurenci ve své sestře. "To díky Venus jsem se dostala tak daleko," vzdala sestře hold.

Na Wimbledon se těší, stejně jako na atmosféru kolem. "Vždycky, když jsem přijedu, okamžitě cítím ten rozdíl. Je to úplně jiná atmosféra než jinde, ale to se mi líbí. Je to legrační. Zvlášť, když tráva není mým nejoblíbenějším povrchem."

Letos v lednu po Australian Open, kde získala svůj dvanáctý grandslam, nehrála kvůli zranění kolena tři měsíce. Většina ostatních hráčů by snad tu dobu nečinnosti nenáviděla. Ale Serena? Ta si pauzu užívala. "Naopak jsem si užívala každou sekundu. Každý den jsem mohla nazout vysoké podpatky, bylo to jako v nebi."

Hodně času trávila při navrhování své tenisové módní kolekce a věnovala se rovněž svým nehtům.

"Jsem jimi úplně posedlá," a myslela nejrůznější barevné kreace. Pro Wimbledon si také jednu připravila. "Budou úplně bílé. Chci jít v duchu tradic Wimbledonu."

dominance sester williamsových na londýnské trávě

Tituly - dvouhra:

Venus 5 - (2000, 2001, 2005, 2007, 2008)
Serena 3 - (2002, 2003, 2009)

Vzájemná finále:

4 - (2002, 2003, 2008, 2009)

Tituly - čtyřhra:

4 - (2000, 2002, 2008, 2009 - pokaždé spolu)

WIMBLEDON 2009: SESTŘIH FINÁLE MEZI SERENOU A VENUS

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze