Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Königův tým byl druhý v časovce. Porazil i britské Sky v čele s Wigginsem

Tým NetApp-Endura při časovce na loňské Vueltě | foto: Profimedia.cz

22 2014
Výborným druhým místem vstoupil tým NetApp s Leopoldem Königem do etapového závodu Kolem Trentina. V týmové časovce na 13,4 kilometru byla u jezera Garda rychlejší jen formace BMC s kapitánem Cadelem Evansem.

Červenočerní borci BMC zvládli trať o pět vteřin rychleji než NetApp a jelikož jako první z nich projel cílem Daniel Oss, obleče si ve středeční 2. etapě trikot lídra závodu. Pro rodáka z Trentina je to nečekaná odměna za to, jak ustál letošní trable. Kvůli zranění kolene nemohl v únoru 20 dní vůbec trénovat a přišel tak o jarní klasiky, na které se měl v BMC soustředit. Když se uzdravil, sestavili šéfové týmu Ossovi nový závodní program a oproti původním předpokladům jej poslali na závod Kolem Trentina.

Slavit mohli i cyklisté NetAppu, vždyť porazili též slavný britský Sky, vedený Bradley Wigginsem, šampionem předloňské Tour. Také díky tomu patří Königovi mezi jednotlivci průběžné 9. místo.

"Nepočítali jsme, že se můžeme v tak kvalitním poli umístit mezi nejlepšími třemi," přiznal Enrico Poitschke, sportovní ředitel NetAppu. "Tým dnes pracoval neuvěřitelně dobře, každý jel na svém limitu a bez chyb."

Až za druhodivizní německou stájí skončily v pořadí časovky také další prominentní Pro Tour týmy, včetně Movistaru, Cannondalu nebo Astany.  

Pro Leopolda Königa jsou etapy Kolem Trentina, podnik z nejvyšší kategorie European Tour, především comebackem do závodů po dvouměsíční odmlce, kdy léčil zranění úponu kolene. Proto není tentokrát kapitánem týmu, jak si poslední dobou v NetAppu zvykl. Tato role připadla Portugalci Tiagovi Machadovi, který by měl být při letošní Tour de France hlavním Königovým pomocníkem v horách.

“Leo se na Trentinu zaměří na to, aby jeho nohy opět přivykly závodním kilometrům," uvedl sportovní ředitel Enrico Poitschke. "Další naši jezdci jsou v dobré kondici, chtěli bychom se proto pokusit o prvenství v některé z etap. Tiago ukázal dobrou formu na Critériu International. Pokud si ji s sebou přinesl na Trentino, může být v popředí i v celkové klasifikaci."

Po časovkářské rovinaté zkoušce čekají na peloton tři perné dny v Dolomitech. "Je to pro nás první letošní závod ve vysokohorském prostředí a bude důležitý i vzhledem k výběru týmu pro Tour," podotkl Poitschke.

Už středeční etapa do San Giacomo di Brentonico vrcholí 14kilometrovým stoupáním před cílem. "Máme tu několik jezdců, kteří mohou dosáhnout dobrého výsledku v horských dojezdech. Budeme se snažit neplýtvat energií v první části etapy - a pak uvidíme, kdo z našich cyklistů bude mít dost dobré nohy, aby jel v popředí," tvrdí sportovní ředitel NetAppu.

Koncovka následující, 3. etapy pak nabídne dokonce 17procentní kopec. A závěrečná čtvrtá a královská etapa vyvrcholí v 1653 metrech na legendárním Monte Bondone, který proslavily mnohé dramatické dojezdy Gira d´Italia.

Kolem Trentina, 1. etapa

Týmová časovka Riva del Gardo-Arco, 13,4 km

1. BMC 14:12, 2. NetApp-Endura (m.j. König) 14:17, 3. Sky 14:21, 4. Movistar 14:24, 5. Cannondale 14:25, 6. Astana 14:31, 7. Rusvello 14:33, 8. Lampre 14:35, 9. CCC Polsat 14:38, 10. Team Colombia Coldeportes 14:39.

Pořadí jednotlivců po 1. etapě: 1. Oss (It./BMC) 14:12, 2. Evans (Aus./BMC), 3. Zabel (Něm./BMC) oba stejný čas... 9. König (ČR/NetApp) - 5 vt., 14. Wiggins (Sky./Brit.) - 9, 28. Basso (It./Cannondale) -13, 33. Scarponi (It./Astana) -19.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze