Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kolem Ještědu pošlape česká elita. I s olympijským medailistou Bauerem?

Lukáš Bauer | foto: Volvo Auto Hase

13 2010
Sportovní areál ve Vesci hostí velký závod horských kol, který zpestří koncert Čechomoru. Největší seriál závodů horských kol pod názvem Kolo pro život se v sobotu zastaví v Liberci. Jede se Ještěd Tour Kooperativy.

"Uvidíme u nás celou českou špičku, není vyloučen ani start olympijského medailisty v běhu na lyžích Lukáše Bauera," říká šéf závodu Vít Pražák, který vytyčoval tratě.

Závody Kolo pro život jezdí jak ryzí amatérští cyklisté, tak i nejlepší čeští profesionální bikeři.

Na startu Ještěd Tour Kooperativy se objeví například bývalý excelentní silničář Jan Hruška, který má za sebou nejnáročnější etapové závody světa, jako je Tour de France, Giro d’Italia nebo Vuelta. Účast potvrdil loňský mistr republiky v cross-country Pavel Boudný, Jiří Novák nebo Ivan Rybařík.

Ve čtvrtek ukazoval registrační systém přes 850 přihlášených závodníků. Ale přihlásit se lze i dnes a zítra dopoledne při prezentaci.

Start a cíl je ve sportovním areálu Vesec postaveném pro lyžařské mistrovství světa. Trasy závodu povedou po cestách Ještědského hřebenu a Kryštofova údolí.

Bikeři a bikerky si mohou dle výkonnosti vybrat ze tří tras. Nejdelší trať hlavního závodu s 85 kilometry a převýšením 2 300 metrů je určená zkušeným cyklistům. Druhá trasa má 50 kilometrů a její převýšení činí 1 280 metrů.

"Kdo toho na kole moc nenajezdí, ale přesto by chtěl zažít pocit závodu, má možnost se přihlásit na Fitness jízdu, která má přívětivých 32 kilometrů," lákají pořadatelé.

Start všech tří odnoží je zítra v pravé poledne. Závody Junior Trophy proběhnou v pěti kategoriích: starty jsou zhruba po 15–20 minutách od 10.05 do 11.10 hod.

Velkou "pecku" obsahuje i doprovodný program. Zítra od 17 hodin vystoupí ve Vesci skupina Čechomor s hostem: zpěvačkou Lenkou Dusilovou.

Blesková povodeň z minulého víkendu tratě nezasáhla. "Projížděli jsme celou trasu na čtyřkolce a všechno je v pořádku. Budou jen drobné změny, protože někde se sesunula cesta, ale na Ještědu je takových možností, že to není žádný problém," uvedl Pražák.Najdete na iDNES.czmobilní verze