Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bárta vybojoval na závodě Kolem Bavorska třetí místo v časovce i celkově

Jan Bárta | foto: netapp-endura.com

17 2015
Jeho sezonu přetrhlo po březnové klasice v San Remu dlouhé onemocnění, streptokoka musel vyhánět antibiotiky. Nyní však už Jan Bárta opět závodí v popředí. Při závodě Kolem Bavorska vybojoval nejen třetí místo v časovce, ale také v konečném pořadí. Na své pouti směrem k Tour de France je cyklista německého týmu Bora Argon na dobré cestě.

Po dlouhé pauze, která trvala 45 dnů, se Jan Bárta vracel do závodů minulý týden na klání Čtyři dny v Dunkerque. Tam jej však nechali sportovní ředitelé poslední den raději odpočívat, aby nabral na další týden síly.

Pro konečné pořadí pětietapového závodu Kolem Bavorska potom byla klíčová sobotní zvlněná časovka na 26 kilometrů. V ní elitní český časovkář vybojoval 3. místo a na stejnou pozici si polepšil i celkově.

Přesto pomýšlel ještě výš. „Nejsem s umístěním v časovce úplně spokojený, ale nebyla to jednoduchá trať. Bohužel jsem neměl dost sil, abych zaútočil na první nebo druhé místo. Ale pokud udržím třetí místo celkově, bude to O.K.,“ říkal Bárta v sobotu večer. Prvenství patřilo v časovce Alexi Dowsettovi z Movistaru před Tiagem Machadem z Kaťuše, loňským týmovým kolegou Bárty.

A stejné bylo i konečné pořadí.

Nedělní závěrečná 5. etapa do Norimberku už byla záležitostí sprinterů a popředí celkové klasifikace neovlivnila. Spurt o poslední etapové prvenství ovládl John Degenkolb, šampion Milán-San Remo a Paříž-Roubaix.

„Jan jel v sobotu velmi dobrou časovku,“ chválil Bártu sportovní ředitel Enrico Poitschke. „Udržel si rychlé tempo i do finiše, neudělal chyby. Jsme s jeho výkonem absolutně spokojeni. Zvlášť když víme, že Janova příprava nemohla být ideální. Kvůli nemoci vynechal řadu závodů a museli jsme upravit jeho program. Ještě není na 100 procentech.“

Konečným umístěním Bárta a Bora Argon navázali na loňské 4. místo, které Kolem Bavorska vybojoval ještě v dresu svého bývalého týmu Leopold König. Sám Bárta zde byl před rokem šestý a předloni rovněž třetí.

Kolem Bavorska

závod nejvyšší kategorie European Tour

5. etapa (197,8 km): 1. Degenkolb (Něm./Giant) 4:40:38, 2. Selig (Něm./Kaťuša), 3. Bennett (Ir./Bora), 4. Groenewegen (Niz./Rompoot), 5. Carbel (Dán./Cult Energy), 6. van Rensburg (JAR/MTN Qhubeka), ...34. Bárta (ČR/Bora) všichni stejný čas.
Konečné pořadí: 1. Dowsett (Brit./Movistar) 20:07:29, 2. Machado (Portug./Kaťuša) -2, 3. Bárta -18, 4. Navardauskas (Lit./Cannondale) -22, 5. Van Baarle (Niz./Cannondale) -31, 6. Politt (Něm./Stölting) -33.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze