Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Blokař Koláček mění klub, z Karlovarska míří do Benátek

Michal Koláček | foto: Václav Šlauf, MAFRA

19 2015
Jednoho blokaře volejbalové Karlovarsko získalo, o druhého přišlo. Zatímco Tomáš Široký opouští po čtyřech letech Ostravu a s vedením VK ČEZ si plácl na nejméně dva roky, Michal Koláček Karlovy Vary opouští. Příští rok by se měl, dle svého vyjádření, objevit v Benátkách nad Jizerou.

„I přes velkou snahu vedení klubu se nepodařilo najít shodu. Vedení hráče, který přišel ze Starého města, dlouho přesvědčovalo, bohužel hráč se rozhodl jinak,“ píše se ve vyjádření klubu.

„Michala jsem přivedl loni do Karlových Varů, s tím, že jsem věděl, jaký potenciál se v něm skrývá. Z poloprofesionála se stal profesionál a velmi platný hráč, proto velmi lituji toho, že u nás nezůstane. Pokoušeli jsme se ho již od ledna přemluvit, aby u nás zůstal a dál se rozvíjel, ale zvolil jinak, to je život. Chtěl být asi blíž k Praze,“ míní klubový šéf Jakub Novotný.

Právě přesun reprezentanta Tomáše Širokého na západ Čech z Ostravy je podle klubu přímou reakcí na Koláčkův odchod. „Přejeme Michalovi mnoho sportovních úspěchů a zdraví do dalších bojů v extralize. Děkujeme mu za to, co udělal pro Karlovarsko a doufáme, že se třeba někdy do Varů vrátí,“ dodává manažer klubu Jan Meruna.

Karlovarsko už předtím ohlásilo několik změn na extraligové soupisce pro příští sezonu, kterou chce postavit daleko víc na českých hráčích, o kvalitní cizince z loňské premiérové sezony v nejvyšší soutěži však také přijít nechce a v současné době s nimi stále jedná o setrvání v lázeňské metropoli. Jak však klubový šéf Novotný podotýká, není to jednoduché.

„Česká liga nemá takové jméno jako německá nebo francouzská, natož polská a ne každý chce v naší lize zůstat. Proto není lehké cizince udržet. My se o některé velmi snažíme, bohužel družstvům ve zmíněných soutěžích můžeme jen těžko konkurovat. Každopádně chceme, aby naše družstvo bylo tak kompetitivní jak loni, uvidíme,“ říká.

Pro klubový server Novotný také potvrdil, že na soupisce zůstává velká většina českých hráčů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze