Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chyťte tu kočku! Setbol italské tenistky musel v Dauhá počkat

25 2016
Takže, Roberto, máte ráda kočky? Takovou dostala první otázku po postupu do čtvrtfinále tenisového turnaje v Dauhá. Roberta Vinciová se zakřenila a odpověděla: „No, mám. Vyhrála jsem set!“

Zápasy ve světovém tenisu už se přerušovaly kvůli neukázněným fanouškům, ptákům i obřímu hmyzu. V katarském Dauhá se k narušitelům přidala kočka.

Šelma si pro svůj vpád na kurt vybrala vůbec nejlepší okamžik.

Italka Vinciová vedla v první sadě 6:5 a při podání Cagly Buyukakcayové si vypracovala setbol. Napětí vrcholilo. Na tom, jak Turkyně podá, závisel nejen výsledek setu, ale možná i celého zápasu. Soustředění však náhle polevilo.

Kočka začala očichávat okolí dvorce, pak přeběhla přes šířku hřiště a zamířila k lavičkách obou tenistek. Když se ji podavači míčků snažili chytit, vyklouzla jim a uprchla pod reklamní bariéru. Vinciová na scénu jen nevěřícně zírala.

Vyrušit se ale nenechala a rozdělanou práci dokončila. Proměnila setbol, první sadu ovládla 7:5, druhou pak 6:1 a postoupila do čtvrtfinále. Po zápase proto se smíchem navrhovala: „Možná by se mi hodila zítra ještě jedna kočka!“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze