Pavel Houška (vlevo) z Ústí svírá míč před Tomášem Pomikálkem z Děčína.

Pavel Houška (vlevo) z Ústí svírá míč před Tomášem Pomikálkem z Děčína. | foto: Armex Děčín

Ústecký kapitán Houška rozhodl v prodloužení derby s Děčínem

• 5
I druhé severočeské derby v sezoně přineslo bitvu s vítězným koncem pro Ústí nad Labem, které vyhrálo v Děčíně 82:81 po prodloužení. Před nedělním Utkáním hvězd NHL uspěly i další týmy z popředí tabulky. Vedoucí Nymburk přehrál Hradec Králové 102:65, druhá Opava porazila poslední Brno 83:68 a třetí Svitavy si poradily se čtvrtými Pardubicemi 80:74.

V prvním vzájemném duelu v sezoně Ústí porazilo Děčín 73:71 a sobotní derby dospělo dokonce do prodloužení. Sluneta sice vedla po třech čtvrtinách o 13 bodů, ale v poslední desetiminutovce dala jen osm bodů a Děčín vyrovnal. V prodloužení rozhodl sedm sekund před koncem kapitán hostů Pavel Houška.

Nymburk po úterní cenné výhře v Lize mistrů na Tenerife potvrdil svou domácí suverenitu jasným vítězstvím proti Hradci, i když nastoupil bez Vojtěcha Hrubana a Mika Dixona, kteří mají menší zdravotní potíže.

Hned sedm domácích hráčů nastřílelo dvouciferný počet bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl Jaromír Bohačík, který zaznamenal 15 bodů díky pěti trojkám.

„Po velké výhře na Tenerife jsme nezačali úplně koncentrovaně, ale pak jsme nastartovali motor a od druhé čtvrtiny jsme měli zápas pod kontrolou. Mohli jsme rozdělit minuty mezi hráče tak, jak jsme měli naplánováno a teď se můžeme připravovat na další zápasy,“ řekl nymburský kouč Oren Amiel po 79. ligovém vítězství v řadě.

„Do utkání jsme šli s tím, že po té parádě, co Nymburk předvedl na Tenerife, by nemusel být tak zkoncentrovaný. A první čtvrtinu jsme s nimi odehráli velmi dobře. Jenže ve druhé čtvrtině předvedl Nymburk trojkopalbu a bylo rozhodnuto,“ uvedl hradecký trenér Lubomír Peterka.

Opava vyhrála potřetí za sebou. Nejlepší střelec Václav Bujnoch přispěl k vítězství nad Brnem kromě 17 bodů i 12 doskoky.

Svitavy se oklepaly z porážky s USK a navázaly na předchozí úspěšnou sérii. Pardubicím oplatily těsnou listopadovou prohru 77:78.

Nejlepším střelcem 20. kola byl Malik Morgan z Olomoucka, ani jeho 33 bodů však nezabránilo porážce 92:97 v Ostravě. Morgan navíc zaznamenal 11 doskoků a šest asistencí.