Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kluci se chtějí ukázat, říká mladoboleslavský útočník Bouška

Tomáš Vojtíšek (vpravo) z Ostravy a Jiří Bouška z Mladé Boleslavi | foto: Jakub Konarski, www.fbcostrava.cz

7 2010
Změnili formát přípravy a v příštím týdnu chtějí sklidit první úspěch. Florbalisté Billy Boys Mladá Boleslav se zúčastní Czech Open a na největším evropském turnaji nechtějí být jen do počtu.

"V létě jsme nespali na vavřínech a jsme dobře připraveni. Určitě o sobě dáme vědět," říká mladoboleslavský jednatřicetiletý útočník Jiří Bouška.

V čem se lišila letošní příprava oproti těm dřívějším?
Začali jsme v květnu, na tom nebylo nic nového. Chceme však uspět už teď na Czech Open, proto jsme hole vzali do rukou dřív. Hráli jsme jednou týdně, což předtím nebylo zvykem. Náš kondiční trenér Martin Vokoun navíc zařadil do přípravy posilovnu, která byla v minulých letech individuální.

Užili jste si však i společnou dovolenou, že?
To je pravda. Na začátku června jsme byli s mužstvem na týden v Chorvatsku, kde jsme si odpočinuli. Příprava už v tu dobu běžela měsíc a tam jsme mohli relaxovat a utužit partu. Spojit dovolenou s přípravou bylo vážně fajn.

Ve středu přijede do Mladé Boleslavi švýcarský tým Grünenmatt. To by mohla být před Czech Open dostatečná prověrka, nebo ne? Bude to zajímavá konfrontace už jen z toho pohledu, že za Grünenmatt hrají tři Češi a tým trénuje reprezentační kouč Tomáš Trnavský. V našem týmu je spoustu hráčů, kteří by si chtěli zahrát na mistrovství světa a budou se chtít ukázat.

Patří mezi ně i Jiří Bouška?
Myslím spíš své mladší spoluhráče. Ti jsou nadějní. Já už mám přeci jen svůj věk. Ne, že bych se tomu bránil, ale přijde mi, že mladší jsou perspektivnější.

Jenže vy máte to, co oni ne. Zkušenosti.
To je pravda, tak uvidíme. Necháme se překvapit.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze