Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kluci mají touhu vítězit. Body přijdou, věří nový kouč brněnských volejbalistů

Martin Hroch (uprostřed) ještě coby brněnský hráč. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

20 2010
Těžce zkoušení volejbalisté RWE Brno po odchodu čtyř zkušených hráčů ještě nevyhráli, ale porážka 1:3 ve Zlíně a tatáž v sobotu doma od Benátek nad Jizerou dává naději. Vždyť mladý a výrazně oslabený tým statečně vzdoroval dvěma aspirantům na medailové umístění.

Optimistou je i Martin Hroch, který se posunul z místa asistenta na post hlavního trenéra.

"Na technické zlepšování není moc času. Musím dát hráče dohromady tak, aby našli chuť vyhrávat, což už se jim měsíc a půl nepodařilo. Ale s Benátkami byla chuť vidět. Je cítit skrytá síla, pořád mají z čeho brát. Věřím, že body přijdou," poznamenal kouč.

Z učedníka do role krizového trenéra

Přesto je jeho role nevděčná, obtížná a časově náročná. "Na začátku sezony jsme se dohodli, že budu Ivanovi Husárovi dělat asistenta, což mi plně vyhovovalo, a počítal jsem s tím, že to vydrží celý rok. Ivan je velice zajímavá trenérská osobnost s mnoha zkušenostmi. Jenže situace se změnila, klub mě oslovil, já přijal. I když mi to parádně narušilo můj harmonogram," vypráví Hroch.

V hale teď totiž tráví prakticky celý den a do toho mu začíná zkouškové období na fakultě tělesné kultury v Olomouci, kde studuje sportovní management.

Z asistenta, který měl sbírat především zkušenosti a tříbit si svoji trenérskou filozofii, se v podstatě stal trenér pro krizové období. Čtyři borce, kteří se rozhodli najít si nové angažmá, jež jim zajistí obživu, musel okamžitě nahradit.

Z béčka přišli smečař Jan Muroň a nahrávač Jan Písařík a z juniorů smečař Pavel Matějka. "Další hráči budou určitě následovat. Uvidíme, s jakým kádrem vůbec dohrajeme extraligu," netuší Hroch.

Práci nemá snadnou i proto, že postrádá stálého asistenta. Aleš Broulík se totiž věnuje reprezentaci kadetů. "Dohodl jsem se s Jardou Šamšulou, který vede juniory, že mi pomůže, když bude moct. Je výhoda, že mu všichni kluci prošli pod rukama," tvrdí.

Klapal pomůže, než si najde angažmá

Brněnským mladíkům může také pomoct 26letý blokař a odchovanec Martin Klapal, který v předchozích letech hostoval v Ostravě. Proti Benátkám se po problémech s plotýnkou vrátil poprvé od dubna na extraligovou palubovku.

"Už se cítím výborně, jen chybí fyzička. Dveře do Brna jsem si nikdy nezavřel a jsem rád, že jsem tu mohl trénovat a teď hrát," povídá Klapal, který si chce najít takové angažmá, aby se mohl věnovat jen volejbalu, což momentálně není v Brně kvůli odchodu RWE možné.

"Nevím, jaká je po blokařích poptávka, zkouším to přes známé i přes agenty. Snad něco najdu," vysvětluje.Najdete na iDNES.czmobilní verze