Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Klouček čeká zlepšení svých svěřenců

17 2000
T á b o r - Lepší výsledek než v prvním závodě letošního seriálu Světového poháru v italském Bergamu je cílem českých cyklokrosařů pro sobotní pokračování v Táboře. Na okruhu o délce 2850 metrů o něj bude od 14 hodin desítka českých závodníků. Reprezentační trenér Klouček se svými svěřenci absolvoval minulý týden v Táboře soustředění a s tratí je spokojen. "Líbí se mi. Není úplně suchá, takže nedrncá, a pokud nezačne pršet, nebude ani rozbahněná a to by nám mělo vyhovovat," řekl ke trati, na níž se pojede 13. ledna mistrovství republiky a v únoru také světový šampionát.

Pro většinu jezdců, ale i pořadatele, je tedy sobotní závod důležitou generálkou na vrcholy sezony. Od začátku sezóny je Klouček spokojen s formou Václava Ježka a Jiřího Pospíšila. "Oba zajeli slušně i v Bergamu, trochu za prvními starty zaostal Kamil Ausbuher. Ondřej Lukeš si drží svůj standard," pokračoval Klouček, který do prvního celku nominoval i Petra Dlaska, v minulém roce nejlepšího českého jezdce, který však v Táboře pojede svůj první závod sezony.

"Je pro mě zatím velkou neznámou. Má však do závodění obrovskou chuť, a tak jak jsem jej viděl v tréninku, určitě pojede dobře," zdůraznil trenér. Do druhého družstva, které však nemá nárok získat pohárové body, nominoval český trenér Radomíra Šimůnka, domácího Pavla Proška a trojici jezdců kategorie do 23 let Davida Káška, Tomáše Trunschku a Vladimíra Kyziváta.

"Tato trojice jela dobře minulý týden v Belgii. V mezinárodním kalendáři není mnoho závodů pro závodníky do 23 let vypsáno, a tak každá příležitost jet spolu se světovou špičkou je pro ně nesmírně cenná," vysvětlil Klouček. Trenér na domácí trati věří v pronikavější úspěch.

"Doufám, že to bude lepší než v Itálii, i když ani tam jsem nebyl nespokojen. Dva jezdci by měli skončit v první desítce, velkou radost bych měl, kdyby se někdo z nich umístil kolem pátého místa, ostatní z prvního celku by měli dojet v první dvacítce a do třiceti by měli skončit i všichni ostatní," naplánoval Klouček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze