Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Klimešová jela hlavně pro zkušenosti

28 2003
Paříž - Atmosféru první velké soutěže v kariéře nasávala v dnešní kvalifikaci oštěpařek na mistrovství světa Jarmila Klimešová. Po očku pokukovala po hvězdách a snažila se něco pochytit. "Moc to ale nešlo," smála se mistryně Evropy do třiadvaceti let z Bydhoště, kde se na světový šampionát kvalifikovala prvním hodem přes šedesát metrů v životě.

Stejná vzdálenost by jí dnes poslala do finálové dvanáctky, dvaadvacetiletá svěřenkyně Marcely Pilařové z Olympu Praha však měla potíže s technikou a nepostoupila. V druhé sérii poslala oštěp do vzdálenosti 56,98 m a celkově obsadila patnáctou pozici. Její dnešní výkon je po osobním rekordu 60,54 m druhým nejdelším hodem v kariéře.

"Myslela jsem ale, že to poletí trochu dál," věřila tajně v postup. "Nevím, co se tam stalo," pokrčila rameny. Na začátku sezony trápily oštěpařku zádové svaly, ale masér Stanislav Tábor ji dal dohromady. "Díky němu jsem vyhrála v té Bydhošti. Tady už jsem vcelku v pořádku," připustila, že ji záda ještě trochu bolí. "Výkon to ale neovlivnilo, to bylo technikou," ujistila.

Na podobných závodech byla poprvé a atmosféra jí uchvátila. Dokonce si nechala roztleskat publikum. "Věřila jsem, že mám šanci přiblížit se těm šedesáti metrům, chtěla jsem to zkusit," uvedla. "Byl to ale kotel. Lidi fandili, jsou to super zážitky," povídala Klimešová, která přišla na stadion fandit jen první den.  "Bylo by únavné pořád cestovat tam a zpátky," vysvětlila.

V atletické vesnici potkává hvězdy, které dosud znala pouze z televize. "Viděla jsem diskaře Aleknu, Riedela, hlavně vrhače, ti mě zajímají nejvíc," usmála se. Soutěž mužů v hodu oštěpem si nemůže nechat ujít. "Když jsem dřív začínala, tak jsem na Honzu Železného pořád koukala a naši mi povídali, že takhle jednou budu házet. Kéž by..." dodala bývalá juniorská mistryně světa.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze