Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Klasiku z Prahy do Varů vyhrál Chorvat

17 2006
Praha - Vítězem 61. ročníku cyklistického závodu Praha - Karlovy Vary - Praha, který se na tradiční trati jel po šestnáctileté přestávce, se stal Chorvat Matija Kvasina ze slovinské stáje Perutinja Ptuj. Po 262 kilometrech porazil o tři vteřiny českého reprezentanta Lubora Tesaře, o další tři vteřiny později projel cílovou páskou na Letné Petr Benčík z českého celku PSK Whirlpool.

Na trať nejtěžšího českého závodu se vydalo 124 cyklistů ze šesti zemí a hned po startu vyrazila vpřed šestičlenná skupina uprchlíků. Její únik sice neměl dlouhého trvání, zato inspiroval ostatní soupeře.

Aktivně si počínali Hrubý a Křížek ze Sparty, Slovák Broniš a Slovinec Omulec, kteří neustále zvyšovali náskok. Na prémii Panorámka v Karlových Varech už měli k dobru dvě a půl minuty.

Po 175 kilometrech však odpadl Hrubý, brzy po něm i Křížek a za dalších 15 kilometrů pohltil peloton i zbylou dvojici.

Vpředu se pak vytvořila třináctičlenná skupina, v níž byli hodně aktivní cyklisté slovinské stáje Perutinja Ptuj. Z Čechů byli v popředí Benčík, Hebík ze Sparty, Přecechtěl z týmu Svorada WCR, Kadlec z pražské Dukly a Tesař.

Dvacet kilometrů před cílem nastoupil Tesař, spolu s ním se vydal do úniku slovenský reprezentant Kováč a Chorvat Rogina. Tento nástup ale ještě nevyšel, pronásledovatelé je pohltili, když Kováč a Rogina nechtěli střídat.

Tesař vyprovokoval další únik, ale soupeři z Ptuje si ho hlídali. V zatáčce před cílem vedoucí cyklisté museli brzdit a vytěžil z toho Kvasina. Rozhodujících pár metrů náskoku udržel až do cíle.

Ján Svorada svůj poslední silniční závod v životě nedokončil. Profesionál ověnčený mnoha vítězstvími vzdal těsně před Karlovými Vary.

Výsledky - 262 km:
1. Kvasina (Chorv.) 6:38:20, 2. Tesař (ČR) -3, 4. Benčík (PSK Whirlpool) -6, 4. Mihojevič (Chorv.) -16, 5. Božič (Slovin.) -17, 6. Jurčo (SR) -26.

Cyklisté z čela závodu z Prahy do Karlových Varů a zpět zdolávají prudké stoupání v lázeňském městě.

Pro cyklistu Jána Svoradu byl závod z Prahy do Karlových Varů a zpět rozlučkou se silniční kariérou.

Trojice nejrychlejších cyklistů v závodu z Prahy do Karlových Varů a zpět: uprostřed vítězný Chorvat Matija Kvasina, vlevo druhý Lubor Tesař, vpravo bronzový Petr Benčík.

Autoři: ,


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze