Finská běžkařka Virpi Kuitunenová v závodě Tour de Ski na 10 km klasicky ve Val di Fiemme | foto: ČTK

Klasickou desítku ve Val di Fiemme vyhrála Kuitunenová, Rajdlová byla 22.

• 13
Finka Virpi Kuitunenová vyhrála předposlední závod Tour de Ski, deset kilometrů klasicky, a před zítřejším finále seriálu je první v celkovém hodnocení. Česká reprezentantka Kamila Rajdlová doběhla dvaadvacátá.

Suverénně zvládla klasickou desítku v italském Val di Fiemme Finka Kuitunenová. Od startu se pohybovala na čele závodu a do cíle doběhla první s náskokem více jak třinácti vteřin na druhou Slovinku Majdičovou. Třetí skončila další Finka Saarinenová.

Virpi Kuitunenová se díky vítězství v dnešním závodě a časovým bonifikacím z trati dostala do čela celkového hodnocení Tour s více jak třiceti vteřinovým náskokem.

Jediná česká reprezentantka na startu Kamila Rajdlová odstartovala pomaleji, ale postupně se propracovávala v poli lyžařek kupředu. V polovině závodu byla na dvaadvacáté příčce a za sebou měla například Nystadovou, Roponenovou nebo Follisovou.

Ve druhé části trati se už pořadí téměř neměnilo a Rajdlová svoji pozici udržela. Česká rodačka v rakouských barvách Kateřina Smutná byla šestnáctá, Slovenka Alena Procházková třicátá čtvrtá.

výsledky

1. Kuitunenová (Fin.) 30:10,3 min., 2. Majdičová (Slovin.) -13,8, 3. Saarinenová (Fin.) -20,5, 4. Longaová (It.) -24,6, 5. Björgenová (Nor.) -33,0, 6. Muranenová (Fin.) -34,7, 7. Böhlerová (Něm.) -35,6, 8. Haagová (Švéd.) -36,5, 9. Johaugová -37,1, 10. Steiraová (obě Nor.) -39,0, ...22. Rajdlová (ČR) 1:29,9.

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 6 ze 7 etap)
1. Kuitunenová 1:29:14,5, 2. Saarinenová -31,7, 3. Majdičová -49,1, 4. Björgenová -1:36,2, 4. Longaová -2:42,0, 6. Kowalczyková (Pol.) -2:53,2, ...27. Rajdlová -7:26,1.