Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kladno nebude hrát Klubový pohár

6 2006
Praha - Kladenští volejbalisté nebudou hrát v evropském Top Teams Cupu, neboť podle svazových představitelů do dnešní uzávěrky nedodali potřebné podklady. DHL Ostrava si díky zisku titulu vybojovala právo startu v Lize mistrů, do Poháru CEV se přihlásili hráči Liberce i Českých Budějovic. Ze ženských týmů využilo právo startu v Top Teams Cupu (Klubovém poháru) Brno.

Majitel kladenského klubu Jindřich Licek však tvrdí, že Kladno má zájem evropskou
soutěž hrát a přihlášku do ní zaslal.

Dokonce nejen na český svaz, ale i přímo do sídla Evropské volejbalové konfederace (CEV) v Lucemburku.

Jenže domácí svaz (ČVS) tvrdí, že z Kladna všechny potřebné podklady nepřišly.
Jedním z kritérií byla povinnost přihlásit se zároveň do české extraligy, což však Kladno spolu s dalšími týmy po přijatých změnách v systému soutěže nehodlá učinit.

"Do Top Teams Cupu jsme se přihlásili, dnes jsem poslal přihlášku i na CEV bez vyjádření svazu," řekl Licek, vědom si toho, že bez svazového potvrzení ji CEV nebude brát v potaz. "Nechápu, proč nám svaz zakazuje hrát evropskou soutěž. Potřebné podklady podle regulí, které mám k dispozici, jsme dodali. Jiné jsme doteďka nedostali," dodal Licek, jehož tým je pravidelným účastníkem evropských soutěží a loni hrál Ligu mistrů.

Mezinárodní sekretář ČVS a koordinátor sportovních soutěží Ivan Iro tvrdí, že kladenskou přihlášku svaz na sekretariát CEV nezaslal, neboť nesplňovala
všechny náležitosti. "Podklady jsme jim přitom zasílali doporučeně poštou i e-mailem," řekl Iro s tím, že svaz ještě v pondělí Kladno upozornil, že vše potřebné musí zaslat do dnešní deváté hodiny ráno.

Jablkem sváru je však podle všeho podmínka přihlásit se zároveň do domácí extraligy, na což mají ostatní týmy nestartující v Evropě čas ještě dva týdny. Kladno však na rozdíl od Ostravy, Liberce a Českých Budějovic hodlá spolu se zbývajícími šesti kluby oficiální soutěž ČVS bojkotovat a založit si vlastní. Asociace mužských klubů (AVOK) totiž nehodlá přistoupit na schválené změny - zkrácení atraktivního play off, zrušení baráže a šestinásobné zvýšení vstupního poplatku.

Ostrava, Liberec i Budějovice ve snaze nepřijít o evropskou soutěž však původní jednotu AVOK narušily. "Tyto mančafty to avizovaly a omluvily se, byly přitlačeny svazem. Ostrava například dostala na Ligu mistrů peníze od města. Pořád to ale je tři ku sedmi," řekl ČTK předseda mužské sekce AVOK Václav Velát.

Dnes se snažil najít východisko ze situace při jednání se svazovým předsedou Antonínem Léblem, což se ale nepodařilo. "Naše stanovisko se nemění. Nechceme přistoupit na podmínky svazu a připravujeme kroky k založení vlastní soutěže. Pod křídlem ČVS," dodal Velát s tím, že se příští čtvrtek členové asociace klubů znovu sejdou.

Stejně jako Kladno měly právo startovat v Klubovém poháru také volejbalistky pražského Olympu. Ty se však podobně jako v minulých letech nepřihlásily z ekonomických důvodů, stejně jako letošní finalista Slavia Praha a čtvrtý tým extraligy Frýdek-Místek do Poháru CEV. Liga mistrů se bude losovat 23. června, Pohár CEV a Top Teams Cup o šest dnů dříve.

Autoři: ,


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze