Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kimi jel a čekal. Ale nic se nestalo

12 2003
Suzuka - Kimi Räikkönen dokončil Velkou cenu Japonska na druhém místě a v celkovém pořadí šampionátu ztratil na Michaela Schumachera dva body. Finský mladík ale ví, že má ještě vše před sebou a tak ztrápeně, jako po havárii v sobotním tréninku, nevypadal. "Samozřejmě jsem si přál získat titul, ale v průběhu roku jsme neměli dost štěstí a dnes nám na vítězství chyběla rychlost," přiznal pilot McLarenu, který vedoucímu Barrichellovi evidentně nestačil.

"Na druhé místo určitě měla vliv i nešťastná kvalifikace, ale moje auto stejně nebylo v závodě ideálně nastavené. Obzvlášť druhá a třetí sada pneumatik byly hodně špatné."

Kromě obligátího děkování celému týmu už Kimi mluvil o následující sezoně a chystané odvetě. "Ačkoli jsme letos bylo blízko, nebylo to dost. Za rok to musí být lepší. Jsem si jistý, že budeme ještě silnější," řekl Fin, který doufá zejména v nový stroj. Za dva roky ve Wokingu nepoznal jiný vůz než MP4/17.

Přes všechny racionální předpoklady neztratil Räikkönen naději. Do posledního kola čekal. "Přes problémy jsem jel zcela naplno. Nikde nevíte, co se může stát. Bohužel se nestalo nic."

David Coulthard se v průběhu japonského víkendu proměnil v Räikkönenova nosiče vody. Nad jeho budoucností u McLarenu se vznáší otázník, tak si nedovolil protestovat, ani když musel během sobotních tréninků půjčit Finovi své auto, když ten své rozbil o bariéru.

"Jel jsem naplno, a snažil se vytěžit maximum z třízastávkové strategie. Na prostřední sadě pneumatik jsem se hodně trápil. Třetí místo bylo mým maximem," odmítl Skot veškeré spekulace, že v Suzuce mohl být před Räikkönenem. Týmová režie je od letošní sezony zakázaná.

"Kimi i David jeli skvěle. Čekali jsme, protože stát se mohlo cokoli," popisoval šéf McLarenu Ron Dennis. "Bojovali jsme až do úplného závěru a příští sezonu tu budeme znovu a silnější."

Norbert Haug z McLarenu si pouze povzdechl: "Alespoň jsme to Ferrari nijak neulehčili."

Po havárii v sobotním tréninku se titul mistra světa Kimimu Räikkönenovi ještě vzdálil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze