Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kocumová triumfovala v jednom z krkonošských běhů, zúčastnil se i Řezáč

Liberecká závodnice Zuzana Kocumová. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

9 2017
Nejvyšší české pohoří hostilo Krkonošskou padesátku, královský podnik běžeckého seriálu Kilpi Trail Running Cup. Náročný horský závod na dlouhé trati vyhrál doposud spíše rovinový běžec Jiří Petr. „Chtěl jsem si to dát na zpestřenou a vyšlo mi to,“ říkal překvapeně v cíli.

Celou pouť zvládl 38letý borec od Brna za 4:37:44 hodiny. „První část jsme se tam prolínali s kluky z kratší trati. Pak od rozdělení na 18. km od Horalu jsem zůstal na čele sám. Na Medvědíně jsem poprvé viděl ty dva (Palko a Štantejský) za sebou. V tom kopci nemáš takový odhad, začalo mi docházet a bál jsem se, že to ztratím. Ale pak se to zase rozběhlo a udržel jsem tři minuty náskoku,“ vyprávěl vítěz. „Jsem moc spokojený. Celou sezonu mám nějaké zdravotní problémy, tak doufám, že jsem je tady rozehnal.“

Na druhém místě skončil Aleš Palko, minutu za ním Michal Štantejský.

Mezi ženami zvítězila Marcela Joglová, která na absolutním 21. místě dorazila do cíle za 5:44. „Můj první horský běh, navíc takhle dlouhý,“ vydechovala. „Na Medvědíně mě začaly chytat křeče i píchat, myslela jsem, že budu muset zabalit, ale naštěstí jsem to z kopce zase rozběhala.“

Třicetiletá pražská fitness trenérka běžela letos na jaře první maraton na silnici za 3:02. „Běhám pro radost, občas s klienty, závody si vybírám podle chuti,“ povídala. „Ale tady se mi to líbilo úplně nejvíc. Žádné davy, sportovní úroveň, nádherná příroda. Možná mi zrovna tohle bude sedět nejvíc,“ usmála se.

Poloviční trať dlouhou 24 kilometrů ovládla mezi ženami suverénně liberecká Zuzana Kocumová. Bývalá juniorská mistryně světa v běhu na lyžích a současná dvojnásobná světová šampionka ve Spartan Race vyrazila s hůlkami, ale po seběhu Stohu je odhodila. „Ty výběhy se daly zvládat v pohodě,“ vysvětlovala.

Absolutně skončila osmá za 2:13 a trať si moc užila. „Já jen závodím, protože bych už v týdnu nestihla regenerovat,“ hodnotila svoji formu.

Horský maraton okusil i nejlepší český dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč. „Běhal jsem tu někdy před patnácti lety. Ty seběhy byly drsný, ale celkově dobrý trénink,“ pochvaloval si 44letý jablonecký borec, který do cíle dorazil na celkovém šestém místě.

Kilpi Trail Running Cup pokračuje dalším půlmaratonem na Lipně v sobotu 19. srpna.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze