Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Keňan Chemoiywo plánuje druhé vítězství

8 2000
Devatenáct mužů a dvanáct žen se postaví v neděli na start pátého ročníku běžeckého závodu na 10 a 5 kilometrů na Staroměstském náměstí, Grand Prix - Golden Europe 2000. K ozdobám závodu, jehož start je naplánován na pravé poledne, by měli patřit Afričané v čele se Simonem Chemoiywem, vítězem letošního ročníku Pražského maratónu. Nejrychlejší muž si z metropole odveze prémii 1000 dolarů, první žena poloviční částku. Za hlavního soupeře třicetiletého Keňana je považován Tadesse Feyissa z Etiopie, tréninkový partner světového rekordmana Haileho Gebrselassieho.

Skupinu sedmi českých běžců povede nejlepší domácí vytrvalec poslední doby Pavel Faschingbauer. K favoritkám běhu na 5000 metrů patří jednadvacetiletá keňská závodnice Irene Limikaová, jež se specializuje na kros a překážkový běh. V domácích barvách bude o přední umístění usilovat současná jednička v silničních bězích Jana Klimešová. Závod odstartuje v neděli ve 12 hodin běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.

O dvě hodiny dříve vyšle herečka Kateřina Hrachovcová na tříkilometrovou trať účastníky Mediálního běhu a Běhu zdravotníků. Na desátou hodinu je připraven start Běhu pro ženy, hodinu po hlavním závodě se uskuteční finálový závod Poháru Emila Zátopka.

 

 

 

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze