Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kedík Phila Mickelsona: Hole jsou důležitější než život

Phil Mickelson a jeho caddie Jim Mackay | foto: AP

17 2010
Oddanost některých nosičů holí vůči svým hráčům je obdivuhodná. Jedním z takovým případů může být Jim Mackay, jenž dělá caddieho Philu Mickelsonovi.

Jim Mackay bydlel během turnaje v Las Vegas v patnáctém patře hotelu, spolu s ním byl na pokoji John Wood, caddie jiného hráče PGA Tour Huntera Mahana. Rázem je v noci vzbudily otřesy - Kalifornii zasáhlo zemětřesení. Wood, jenž pochází ze Sacramenta, věděl, jak se zachovat. Mackay, jenž vyrůstal na Floridě, nikdy nic podobného nezažil. Proto hned vyskočil z postele, doběhl k Mickelsonovým holím a šetrně je položil na zem. Až poté se otočil na Wooda a zeptal se: "Woody, co teď budeme dělat?" Wood se tomu dnes jen směje: "Je to blázen. První věc, na kterou při zemětřesení myslel, bylo, jak Philovi zachránit hole."

Vidět s holemi Phila Mickelsona někoho jiného než Mackaye je takřka nemožné. Pětačtyřicetiletý caddie si prý nikdy nevezme volno. Stejně jako před dvěma lety, kdy se ženil jeho bratr. V tu dobu se ale hrál v Bostonu Deutsche Bank Championship. Mickelson Mackayovi řekl, ať na svatbu svého bratra v klidu odjede a že on si na turnaj najde náhradu.
To však pětačtyřicetiletý caddie nechtěl připustit. Ráno tak v Bostonu s Mickelsonem obešel kolo, poté mu "Lefty" pronajal soukromé letadlo do Vermontu a na svatbu dorazil za pět minut dvanáct. Další ráno už měl v Bostonu na zádech Mickelsonovy hole a doprovázel ho na odpaliště první jamky.

Vítěz US Masters 2010 Phil Mickelsona a jeho caddy Jim Mackay ve vzájemném objetí.

Vítěz US Masters 2010 Phil Mickelson a jeho caddie Jim Mackay ve vzájemném objetí.

"Nepije, nekouří, za tu dlouhou dobu, co se známe, jsem nikdy nezažil, že by došel pozdě," chválí svého caddieho Mickelson. Největší úspěchy zažili společně, Mickelson dokonce Mackaye seznámil s dívkou jménem Jen, která se později za Mackaye provdala.

Mackaye však oceňují i ostatní hráči. Vyzdvihují nejen jeho profesionalitu, ale i respekt k jiným. Například při letošním Ryder Cupu se zjistilo, že do letadla amerického týmu se nevejdou všichni. Mackay okamžitě zareagoval, že se svého místa vzdává ve prospěch nováčka Rickieho Fowlera a jeho caddieho, aby mohli okusit jedinečnou atmosféru cesty amerického týmu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze