Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když změna, tak pořádná. Rozvod, nový kouč, švih. Změní se Woodsovi i forma?

Tiger Woods letos k radosti důvod nemá. V osobním i herním životě zažívá samé problémy. | foto: AP

24 2010
Tiger Woods zažívá měsíc změn. Rozvedl se, změnil trenéra a na Bridgestone Invitational zažil něco, co jako profesionál nikdy neokusil - skončil předposlední.

Tiger Woods v roce 2004 zažil dvě velké události. Oženil se a vyměnil trenéra. V roce 2010 obojí skončilo.

O rozvodu se spekulovalo hned od listopadové záhadné autonehody, po níž vyplul na povrch skandál s milenkami. O konci spolupráce s Hankem Haneym se sice trochu spekulovalo, odchod trenéra však byl překvapením. Minimálně pro Woodse, jenž ještě týž ten na tiskové konferenci tvrdil, že s Haneym nadále spolupracuje. A pro většinu golfového světa je překvapivé, v jaké krizi je Woodsova hra.

Tiger Woods, Hank Haney

Tiger Woods a Hank Haney spolu pracovali na švihu šest let

Tiger jako loď

Stejně jako je asi těžké s tvrdě vychovávaným Woodsem žít, tak je náročné s ním i spolupracovat. Haney se před několika týdny docela datailně rozvykládal v rozhovoru pro GolfDigest. "Nebylo to tak, že by to přestávalo fungovat - ono to nikdy nefungovalo," uvedl ke komplikované komunikaci s Woodsem, jenž Haneymu často neodpovídal na maily a měl svou hlavu.

"Dva nejlepší dny mé kariéry byly, když mě Tiger požádal, abych mu pomohl, a pak když jsem odešel. Jako majitel lodi - jeho nejlepší dva dny jsou, když si koupí novou loď a když ji prodá," uvedl mimo jiné Haney, který s Woodsem ukončil spolupráci po dubnovém Masters.

Tiger Woods, Quail Hollow Championship, 2. kolo

Tiger Woods si musel své vyslechnout i od mnohých diváků

Na prestižním major turnaji skončil při návratu čtvrtý, ale od té doby to s ním jde výsledkově z kopce a dnem bylo předposlední místo na Bridgestone Invitational, které přitom předtím sedmkrát vyhrál.

Změna švihu?

Woods po Masters uvedl, že nového trenéra nehledá, protože ho nepotřebuje - stačí mu prý videoanalýza. Jak se zdá, svůj názor tento měsíc změnil. Při PGA Championship byl vždy blízko něj kanadský trenér Sean Foley, který se například stará o švih Seana O'Haira nebo Huntera Mahana. Pokud bude Foley s Woodsem spolupracovat i nadále, lze očekávat změny ve švihu. Oproti Hanku Haneym totiž pětatřicetiletý Foley klade důraz na to, aby při švihu spočívala převážná část váhy na levé noze, a to i během nápřahu.

Tiger Woods, PGA Championship, trénink

Tiger Woods trénuje se svým caddiem Stevem Williamsem (vpravo). Na to dohlíží i Sean Foley, který by se měl stát Woodsovým novým trenérem.

Rozvod i nový trenér mohou stále světové jedničce pomoci získat zpět aspoň trochu ze staré formy a jakž takž zachránit zpackanou sezonu, kdy nevyhrál ani jeden turnaj. Navíc pokud se nebere v potaz čtvrté místo z Masters, pak se nikdy neumístil na předních příčkách výsledkové listiny.

Jen tak tak prošel do play-off FedEx Cupu, které hraje 125 nejlepších hráčů finančního žebříčku. Woods půjde do turnaje Barclays ze 112. místa, přitom ve druhém ze čtyř turnajů bude pokračovat stovka hráčů. Woods tak podle odhadů musí skončit okolo padesátého místa, pokud si chce zahrát i na Deutsche Bank Championship.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
Technolog výroby

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze