Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Když ustal déšť: příznivá Čejkova matematika a Vaughnova vyrovnanost

Turning Stone Resort Championship 2009 - Stuart Appelby, 2. kolo. | foto: AP

3 2009
Podruhé stejný výsledek, ač ve dvou rozdílných kolech, vynesl do čela turnaje Turning Stone Resort Championship Vaughna Taylora. Stojednatřicátý hráč průběžného pořadí PGA Tour v pátek zahrál hřiště Atunyote ve Veroně ve státě New York na 67 ran a vede s bilancí -10 o úder před trojicí soupeřů.

Zatímco v prvním kole vyšla Vaughnovi o něco lépe druhá devítka, den nato se mu výrazněji povedla ta první - zahrál v ní čtyři birdie a šel záhy s jejich pomocí ve skóre o čtyři údery dál do mínusu. Na deset pod se dostal na dvanácté jamce a zbytek hřiště zahrál v paru.

Třiatřicetiletý Američan hraje prestižní zámořskou sérii pátým rokem a pouze v té první vyhrál turnaj. Letos až doposud nevydělal ani polovinu toho, co ve všech předchozích letech. Ocitl se v ohrožení, že nezíská účastnickou kartu pro příští sezonu, což je v takzvané Podzimní sérii cílem většiny účastníků.

Turning Stone Resort jim dává výjimečnou příležitost, protože ze všech pěti dílů Fall Series má zdaleka nejvyšší dotaci šesti milionů dolarů. Vítěz získá 1,08 milionu, což by ve Vaughnově případě znamenalo zdvojnásobení dosavadního letošního příjmu. Podobně je na tom jeden z druhých v pořadí Nicholas Thompson, 145. golfista zámořského finančního žebříčku. Ke kartě pro rok 2010 si mohou pomoci postupem na 125. a lepší příčku v konečném pořadí.

Ten se zmínil o tom, že jak ustal déšť, v dějišti se přece jen oteplilo. "Můj caddy mě jednou dokonce upozornil, že na moment vylezlo slunce. Podíval jsem se na něj a bylo tak bledé, že vypadalo spíš jako měsíc," žertoval Thompson.

Čejka už má jistotu

Horší už nebude a klid tedy má Alex Čejka. Ve druhém kole udělal postupný krok k cíli, s nímž do Verony přijel - umístit se v top 20. Německý profesionál českého původu prošel cutem do druhé části turnaje na dělené 37. pozici.

V pátek zahrál dvě rány pod par a útočit ma vyšší pozice bude s průběžnou bilancí -3. Podobně jako v prvním dnu zapsal do skorkarty čtyři birdie, a k tomu tentokrát jen dvě bogey.

Moravia Silesia Open 2009 - Alex Čejka, pro-am turnaj.

Čejka byl před zahájením Podzimní série osmadevadesátým hráčem money rankingu a matematické propočty jsou pro něj příznivé. Přesto by nějakým výrazným výsledkem vylepšil svou pozici v systému kategorií PGA Tour.

O velkou část nadějí na to, že zámořský seriál budou smět hrát napřesrok znovu celý, v pátek přišlo několik známých golfistů. Cutem, jenž byl stanoven na hranici -1, mezi 75 hráčů neprošli například David Duval, Chris DiMarco, Rocco Mediate či Jeff Maggert.

Zklamání s neúspěšného prodloužení sezony zažili Australané Roberty Allenby a Marc Leishman, členové první padesátky, kteří si přišli zahrát bez starostí o další směr kariéry.

Víkend se ve Veroně netýká ani Johna Rollinse a Ryana Morea, kteří také hráli dokonce tři turnaje play-off.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze