Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když teď Woods vyhraje, může být zase na chvíli světovou jedničkou

Tiger Woods, setkání s diváky před Chevron World Challenge 2010. | foto: AP

1 2010
Naposledy v tomto roce se Tiger Woods vžije do role nahaněče turnajových výher. Letos v ní zklamal a vrátit se do ní může na exhibičním a charitativním turnaji, jehož je sám hostitelem.

Vlivem tisíckrát omletých událostí se čerstvě odhalený nevěrník z loňského ročníku Chevron World Challenge narychlo odhlásil. "Mým cílem pro každý turnaj je vyhrát a být připraven jít za vítězstvím," sypal ze sebe Woods před čtvrtečním návratem.

Začne ho ve dvojici se Stevem Strickerem a přiznal, že je před ním těžký úkol. "Máme nejkvalitnější obsazení v historii," poznamenal k osmnáctičlennému výběru pozvaných hráčů, mezi nimiž se to jen hemží účastníky letošního Ryder Cupu.

Tiger Woods, tisková konference před Chevron World Challenge 2010.Po povinných řečech o tom, jak dlouho trvá, než se sžije s úpravami svého švihu, se v Sherwood Country Clubu vrátil k tématu být první: "Miluju vítězství. Přijít na poslední devítku a mít šanci vyhrát je vzrušující. Všichni trénujeme, abychom se dostali do takové pozice."

Woods v ní nebyl už dlouho, ale jakožto čtyřnásobný vítěz je v kalifornském Thousand Oaks automaticky favoritem. Loňské prvenství bude obhajovat jeho krajan Jim Furyk.

tee times chevron world challenge

1. kolo, čtvrtek 2. 12. (v SEČ): 19:20 - Donald, Kim, 19:30 - B. Watson, D. Johnson, 19:40 - Casey, Poulter, 19:50 - McIlroy, McDowell, 20:00 - Mahan, O'Hair, 20:10 - Woods, Stricker, 20:20 - Furyk, Villegas, 20:30 - Kuchar, Watney, 20:40 - Cink, Z. Johnson.

Příležitost pohovořit si o loňských událostech Woods reportérům nedal. Jen znovu označil končící rok za těžký, ale úspěšný, protože se "v golfu naučil víc než v předešlých letech" a v soukromí "dostal šanci podívat se hlouběji do svého nitra".

Variace týchž slov, jež v tomto roce opakoval častěji než dřívější věty o tom, že "konkurence byla těžké, a proto si další výhry nesmírně cení".

O tom, jak pokračuje nácvik nového stylu, řekl: "Na minulých pěti či šesti turnajích jsem se do něj dokázal dostat na dvou třech, čtyřech jamkách. Teď se blížím devíti." S úsměvem přiznal, že potřebuje, aby švih fungoval na 18, případně 72 jamkách.

Tiger Woods, trénink na Chevron World Challenge 2010.

Tiger Woods, trénink na Chevron World Challenge 2010.

A Chevron World Challenge se hraje klasicky na čtyři kola. Žádný z účastníků neřekne o hostiteli nic jiného, než že čekají jeho útok na první pozici. Nejen v turnaji, ale i ve světovém žebříčku, kde o ni přišel před měsícem.

Existuje možnost, že by ji získal zpět. Základní podmínkou je nadcházející turnaj vyhrát. Současný muž číslo 1 Lee Westwood by zároveň na exhibičním Nedbank Golf Challenge v jihoafrickém Sun City musel skončit nejlépe třetí.

Pokud ani jeden z hráčů do konce roku nebude hrát, vrátí se ještě v prosinci podle matematických bodových odečtů na pozici světové jedničky Angličan.

Autor:


Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROTECHNIK AUTOMATIZACE

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze