Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Když se dějí alotria na odpališti, pozor na skrytou kameru!

Golf jako oblíbený předmět zájmu skrytých kamer. | foto: Profimedia.cz

21 2009
Kombinace sportovní střelby a golfu? Nebo dokonce ledního hokeje a golfu? Proč ne, ale jedině v Ptákovinách! Nebo jak se všechny tyhle televizní pořady na principu skryté kamery jmenují. Diváci se jim smějí, ač je to zábava rozporuplná.

Golfisté, hákliví na to, když jim někdo sahá na oblíbenou hru a její noblesní principy, se často nedokážou podívat na věc s humorem a nadhledem. Střílet z brokovnice na drivingu? Nepřípustné! Skotačit v dopadové ploše míčků? Šokantní!

A přece, když se to vezme za správný konec, i obvykle fádní chod věcí na cvičném odpališti může dostat zpestření. Jestli příjemné zpestření, záleží jistě na úhlu pohledu. Tvůrci pořadu Just For Laughs amerického kanálu ABC dokázali mnohokrát, že jim není nic svaté, proč by tedy měli ušetřit golf?

Klip se "střelcem ze zálohy" je pobuřující. Takový malý infarkteček by se z nečekané rány mohl klidně dostavit. Být to na některém z českých hřišť, známí horkokrevnější golfisté by také mohli použít hůl nikoli k odpalu, ale proti záškodníkovi. Chladná zbraň proti horké, to by byl asi zajímavý souboj, ačkoli provokatér by patrně pláchl.

To ve druhém klipu, obrněn brankářskou výstrojí, se protagonista oněch zámořských ptákovin vydává všanc "útočníkům", vyzbrojen nikoli holí, ale jakousi sítí - snad na motýly, nebo dokonce podběrákem. Nechat se vyprovokovat k palbě na potrhlíka v helmě trvá někomu mžik, někomu celé minuty, ale málokdo odolá.

V obou ukázkách vystupuje kanadský komik Rick Miller, jenž část své kariéry spojil právě s pořadem Just For Laughs. Proslavil se divadelní komedií Větší než Ježíš. Hrál ji ve čtyřech jazycích - angličtině, francouzštině, němčině a italštině. O jeho hereckých, pěveckých, parodických, ale hlavně šaškovských vlohách cosi říká i bonusové video, v němž podává slavnou Bohemian Rhapsody od Queen na pětadvacet různých způsobů, inspirován pětadvaceti interprety.

Skečů se skrytou kamerou z golfového prostředí je mnoho. Balonek, který fouknutím pumpičky vyskočí z týčka přesně v době odpalu. zatroubení do ucha při důležitém patu. Kibic, ledabyle komentující každou ránu jako tu nejhorší na světě. Muž, jenž "usne" vstoje na odpališti s holí založenou u míčku. Ty s Millerem jsou nejpopulárnější, i když ne každému nutně připadnou legrační.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze