Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když se daří, povedou se i dva osobní rekordy během jednoho dne

Řada golfistů používá různé metody, jak na svou stranu přitáhnout štěstí | foto: Martin Kabát

29 2010
Slovo smůla je na golfových hřištích poměrně časté. Naopak štěstí mají podle některých vesměs všichni ostatní, jen ne oni sami. Občas ho má někdo tolik, že se mu podaří zahrát dvě svá nejlepší kola v životě za jeden den nebo dvakrát hole-in-one za měsíc.

Když se amatérovi podaří zahrát za osmnáct jamek 65 ran, je to velký důvod k oslavám. Takový výsledek mu může závidět i většina profesionálů.

Stejný kousek se podařil osmatřicetiletému Brentu Dietzovi na hřišti Oak Ridge Golf Clubu v Tennessee. Po takovém výkonu to zašel lehce oslavit do klubovny se svými spoluhráči. Po sendviči a oslavné skleničce nakonec na hřiště vyrazil znovu.

Po bogey na první jamce ani netušil, co nastane. Na zbylých sedmnácti jamkách zahrál devět birdie a celkově hřiště s parem 71 ran obešel za 63 úderů. Tím vyrovnal rekord hřiště a zahrál své vůbec nejlepší kolo v životě. 65 ran se mu už podařilo zahrát na Cedar Knob Golf Clubu, kde tímto výkonem drží rekord.

Spousta lidí mu prý říká, ať přejde k profesionálům. On se tomu brání. "Můj přítel Kyle Gallo, se kterým chodívám hrát, jen o jeden putt neprošel kvalifikací na PGA Tour. Ale oproti mě je na úplně jiné úrovni," uvedl Dietz pro The Republican s tím, že na golf nemá příliš času.

Golf - ilustrační.

Dietz je ženatý, má dvě dcery a pracuje v mezinárodní marketingové společnosti jako IT odborník. "Na golf mi zbývá čas, jen když jedu z práce domů. Bohudík mám v půli cesty golfové hřiště," řekl Dietz, jenž golfového trenéra vyhledal poprvé, až když byl na jednociferném handicapu.

Hole-in-one? Čtyři v kariéře, dvě za jeden měsíc

Snad každý golfista sní o tom, že zahraje hole-in-one. Mike Siciliano ze Springfieldu zahrál už své čtvrté eso. A že by z něj hráč s handicapem 5 měl radost jako z prvního, to se říct nedá.

"Pojištění na hole-in-one, to by se mi teď docela hodilo," řekl s tím, že teprve zaplatil účet v klubovém baru za eso, které se mu podařilo zahrát jen necelý měsíc před tímto. Stovky dolarů si musí nachystat i nyní.

"Nemělo by to ale stát jako to minulé, to bylo výjimečné," uvedl Siciliano. A má pravdu - hole-in-one na čtyřparu se jen tak nevidí. Před čtyřmi týdny se mu podařilo dostat míček do jamky na jednu ránu dlouhou 300 metrů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze