Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když porazíme Řeky, půjdeme daleko, věří trenér stolních tenistů

Petr Korbel je jednou z opor týmu trenéra Tomáše Demka. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

11 2010
S pětičlenným týmem ve složení Korbel, Prokopcov, Šimončík, Tregler a Vráblík vstoupí mužská reprezentace v ostravské ČEZ Aréně do mistrovství Evropy ve stolním tenise. A trenér Tomáš Demek svému týmu věří. "Sílu máme. Jen ji o víkendu prodat," říká Tomáš Demek.

Kde jste ji nabrali? Jak jste se na šampionát připravovali?
Příprava byla tvrdá. Měli jsme i podporu sponzorů, takže jsme přípravu mohli udělat naplno. Byli jsme čtrnáct dní v Karlově Studánce, kde jsme tvrdě makali. Potom nám Vítkovice na měsíc poskytly halu své školy. Vlastně jsme měli dvě haly. Jednu na kondiční přípravu, druhou na hraní. Tam jsme se tři týdny připravovali sami se sparingy. Pak přijely další výpravy, byli tam Chorvati, Rusové, Poláci, Maďaři, Rakušané. Příprava tak byla vynikající. Konec přípravy byl náročný, kluci byli unavení, už toho bylo hodně. Ale teď se ukazuje, že by to mohlo být dobré.

Dal jste hráčům vůbec vydechnout?
Ano, už jsme museli zvolnit. Někteří kluci byli totiž ještě na začátku týdne v Praze, kde hráli Ligu mistrů. Teď už jsme jen tak ladili. Poslední dva dny jsme se soustředili na začátek mistrovství.

trenér Tomáš DemekVe skupině máte favorizované Němce, silné Řeky a Poláky. Co losu říkáte?
Je to moc těžká skupina. Ale když Řeky porazíme, což můžeme, tak se potom ukáže síla toho družstva. Věřím, že bychom se mohli dostat daleko. Ale nejdůležitější zápas bude s Řeky. Když to vyjde, půjdou kluci psychicky nahoru.

Kdo z vašich svěřenců má podle vás největší naději uspět v následných dvouhrách a čtyřhrách?
Určitě Dima Prokopcov s Peťou Korbelem, i když Peťa tvrdí, že jako mladší by měl naději větší. Ale když chytne dobrý los, mohl by dojít daleko. A Dima teď ukázal, že je v dobré formě. Na Prague Open porazil Němce Ovtcharova i Petra Korbela. A není tak starý, je mu třicet, což je ideální věk. Navíc kvalitu opravdu má. V Evropě je nějaká jedenadvacítka, ale má na to, aby byl ještě výše. Ve čtyřhře by mohli uspět Tonda Gavlas s Peťou Korbelem nebo Tomáš Konečný s Prokopcovem. Ale záleží na losu. Nesmí dostat Bolla se Süssem, ti vyhráli mistrovství Evropy třikrát. Ovšem dají se taky porazit.Najdete na iDNES.czmobilní verze