Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když hrají moje děti, jsem nervózní jak ve Wimbledonu, říká Mandlíková

Hana Mandlíková se svými dětmi - dvojčaty Elisabeth Hanou a Markem Vilémem | foto: www.tkspartapraha.cz

26 2009
Vyhrála čtyři grandslamy, teď bude novou tváří tenisové Sparty, kde sama začínala. Hana Mandlíková si už v klubu vybrala dvě děti, na jejichž sportovní růst dohlédne. Poprvé od roku 1998, kdy přestala vést fedcupový tým, spojuje své jméno opět s českým tenisem.

"Třikrát do roka se v Praze na tři týdny objevím," říká 47letá Mandlíková. "Navíc ty děti za mnou mohou přiletět na Floridu, kde se dá hrát venku po celý rok. I když nikde na Floridě neexistuje klub jako Sparta."

Jak to myslíte?
Jsou tam obří akademie a country cluby. Ale nefungují tam kluby, kam rodiče dítě po škole přivezou, můžou ho tam pár hodin nechat a pak si ho večer zase vyzvednout. Takový klub bych jednou chtěla mít.

Stačí koupit Spartu...
To spíš postavím druhou Spartu v Americe. Nebo farmu Sparty.

Mohla by se v ní uplatnit i vaše osmiletá dvojčata. Mají už při tenise buldočí povahu jako vy?
Možná Ellinka, ta má na kurtu intuici, je taková přírodní. Mareček je sice moc inteligentní, ale spíš mimo kurt. Minulý týden zrovna měli na Tatranu Praha svůj první turnaj.

A vy jste byla u plotu nervózní?
Já myslela, že nebudu. Ale najednou mi začalo tlouct srdce, jako kdyby hráli Wimbledon. To neovlivníte, to je prostě hrozný. Asi jsem to zdědila po tátovi, býval při mých zápasech taky děsně nervózní. Pořád si lámal u kurtu ty svý větvičky.

Vaše děti vědí, jak jste byla slavná?
No, vždycky se diví. Nedávno mi Mareček při jedné besedě říkal: Proč se furt někomu podepisuješ? Proč tě všichni ti lidé znají?

V neděli odlétáte do Wimbledonu na turnaj veteránek. Trénujete?
Vůbec. Mám velké problémy se zády, museli mi je opíchat injekcemi. Od loňského US Open jsem nehrála. No jo, člověk už není nejmladší. Však mě také teď na veteránky pozvali na poslední chvíli. Ty, kterým je tolik co mně, už moc nezvou.

V Londýně se potkáte i s bývalou svěřenkou Janou Novotnou. Tu lákal po kariéře letecký kurz. Co láká vás?
Cože – Jana a létat? Vždyť měla vždycky z letadel strach. A já? Žádný adrenalin, padáky nebo bunjee! Já jsem spíš konzervativní člověk. I na horské dráze mi bylo loni na zvracení.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze