Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdysi tlouštík John Daly nafotil reklamu na spodní prádlo

To, co bylo před několika měsíci těžko představitelné. John Daly nafotil reklamu na spodní prádlo | foto: SlixAP

23 2010
Ještě před rokem byl více než stokilový tlouštík problémy s alkoholem a sázkami. Loni však John Daly zhubl přes padesát kilo a nyní pózuje v reklamě na spodní prádlo.

Golfista John Daly, který se kromě dvou vítězství na major turnajích proslavil hlavně svým nočním životem a výtržnostmi, prožívá období špatných herních výsledků, a tak hledá jiné cesty, jak si vydělat na živobytí.

O víkendu se zdálo, že Dalymu se konečně podaří umístit na předních místech turnaje. Na Mayakoba Classic zahrál první tři kola vždy pod sedmdesát ran, ve finále ale naprosto vyhořel a hřiště v mexickém Cancúnu obešel za 81 ran. Ve skórkartě měl pět bogey, dvě double bogey a dokonce jedno triple bogey. Kvůli tomu spadl ze sedmnáctého místa o padesát příček a nakonec dostal šek jen na sedm tisíc dolarů. Jsou to jediné peníze, které na letošních čtyřech startech vydělal.

John, Daly, Slix, spodní prádlo

A právě nedostatkem financí Daly odůvodňoval, proč jsou jeho výsledky špatné. Na konci ledna na turnaji v Torrey Pines, kde po výsledcích 79 a 71 ran neprošel cutem, emotivně prohlásil konec kariéry. Po vychladnutí však své prohlášení korigoval. "Momentálně nemám peníze na to, abych hrál PGA Tour," uvedl.

Extravagantní golfové kalhoty i spodní prádlo, které propaguje John Daly, lze zakoupit na zahraničních internetových obchodech

Kalhoty

Spodní prádlo

Co dvojnásobný vítěz major turnajů vydělal, buďto prohrál v sázkách, nebo propil. Podle jeho slov se jedná o desítky milionů dolarů. Loňský rok ale byl chudý - výsledky nepřicházely, podstoupil operaci, navíc měl půlroční zákaz startu na PGA Tour.

John Daly, minulost

Aby měl větší klid, musí se soustředit na mimogolfové příjmy. Před pár dny podepsal smlouvu s firmou Slix, která vyrábí spodní prádlo. Před rokem, kdy třiačtyřicetiletý Američan vážil přes sto kilo, by to bylo považováno za jeden z jeho žertů. Podstoupil však operaci, při které mu byl podvázán žaludek, a zhubl o padesát kilo. Od té doby se prý snaží polepšit.

John Daly.

S propagací oblečení to pro Dalyho není nic nového. Od loňska nosí extravagantní kalhoty značky Loudmouth Golf. Dokonce jimi inspiroval norskou curlingovou výpravu natolik, že si je obléká během zápasů na olympijských hrách ve Vancouveru.

ČTĚTE VÍCE

Norský olympijský tým v curlingu oblékl

Mimogolfové příjmy by se čtyřikrát rozvedenému Dalymu mohly zvýšit i v dalších odvětvích. Již několik měsíců se hovoří o tom, že zfilmování jeho dosavadního života se ujme Hollywood. Golfista chce také vylíčit svůj bouřlivý život v autobiografii.

ČTĚTE VÍCE

Na televizních obrazovkách se objeví už v březnu, kdy Golf Channel odvysílá premiéru své reality show, ve které bude figurovat právě Daly.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze