Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kdyby se diváci vrátili, moc by hráče potěšili

14 2006
České Budějovice - Jen aby hala byla plná, přejí si před domácími zápasy play-off s Opavou českobudějovičtí volejbalisté. Když hráli první zápas série v Opavě, jejich bubeníci chyběli. Na druhé utkání dorazili a diváci se nestačili divit. Z hostů byl najednou tým, který seřezal jejich oblíbence. Ta změna! Ze 3:0 na 0:3.

"Naši bubeníci nám hodně pomohli," pokyvoval hlavou blokař Štěpán Smrčka. "Hned byla jiná atmosféra v hale a místní hlasatel nemohl diváky dostat do takového varu jako v prvním utkání," všiml si kouč Jihostroje Zdeněk Pommer.

Diváci si prostředí při utkání vytvářejí sami. Když pomáhají svému mužstvu a nedávají najevo lhostejnost s výsledkem, hráči to vnímají a taková podpora je žene dopředu.

"Určitě chceme vyhrát a mít dobrý pocit z toho, že jsme na hřišti něco odvedli," ujistil kapitán Jihostroje Jiří Štolfa.

"Když tady byla plná hala a fandilo nám 1500 diváků, hrálo se hned jinak," poznamenal Smrčka. Řekl, že prostředí, kde je rušno, má třeba Příbram.

Malá hala je často nabitá. Když lidé spustí, je o skvělou atmosféru postaráno. A to Příbram letos ani neprošla do play-off.

"Mrzí nás, že lidé tady teď chodí jen na play-off," vzpomněl si Smrčka na loňský rok, kdy bylo v zápasech s Kladnem v hale pěkně rušno.

Stav 1:1 nic neznamená

"Stav jedna jedna na zápasy s Opavou zatím nic neřeší," řekl před dnešním utkáním Zdeněk Pommer. Jeho celek čeká další tvrdá práce, chce-li postoupit.

"Vyhráli tady oba zápasy v základní části," připomněl Štolfa opavské úspěchy na jihu Čech v základní části.

Úvod play-off přinesl dva rozdílné zápasy. Poprvé se radovali Opavané za 3:0, podruhé hosté. "Oba dny to bylo o servisu a o přihrávce," konstatoval kapitán Jihostroje Jiří Štolfa.

"První zápas rozhodl první set," shodoval se s hráči trenér Pommer. Jihostroj ho ztratil v koncovce a potom se do něj domácí pustili servisem.

Po zápasech v Opavě neměli hosté vůbec dobrý pocit z rozhodčích s praporky. Trenér Pommer na to po utkání poukázal. "Nemohlo se nám líbit, že rozhodčí uznali jako dobrý míč domácím i přesto, že skončil v autu za nohou Ventruby, který stál za čárou kurtu," vysvětlil.

První utkání v Opavě označil Pommer i tak jako nejhorší výkon svých svěřenců s Opavou v sezoně. "Určitě budeme bojovat," řekl o zápasech doma blokař Štěpán Smrčka. "Ve druhém utkání v Opavě jsme se hodně semkli," přidal, co hostům na výkonu pomohlo. "Co se týče bojovnosti a kolektivního ducha, to bylo z naší strany perfektní."

Dnes i zítra se hraje od 17 hodin.

Autoři:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze