Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kdopak to mluví? Budoucí člen klanu Armstrongů

Donedávna kolem Lance Armstronga běhaly tři děti, letos na podzim jich bude už pět | foto: Profimedia.cz

4 2010
Svému synu Maxovi loni zřídil slavný cyklista Lance Armstrong účet na portálu Twitter hned po narození. Maxův budoucí sourozenec Jack/Olivia (bude to kluk, nebo holka?) nyní bratra překonal.

Ozval se potenciálním přátelům ze svého účtu @Cincoarmstrong ještě z maminčina břicha, odkud psal: "Mám dvě ruce, dvě nohy, mám i přezdívku. Jsem teď velký jako citron, měřím 3,5 palce, vážím 1,5 unce. Uvidíme se v říjnu..."

Pro upřesnění: budoucí člen klanu Armstrongů měří 8,9 centimetru a váží 42,5 gramu. Hrdý 38letý otec téhož dne na Twitteru psal: "Co říci? Další požehnání v našich životech. Nemohu se dočkat."

S bývalou manželkou Kristin má Armstrong děti tři: desetiletého Luka a osmiletá dvojčata Isabelle a Grace. Všechny se narodily ze vzorku spermatu, který si nechal zmrazit poté, co u něj v roce 1996 diagnostikovali rakovinu varlat.

Tehdy tvrdil, že po chemoterapii už nemůže mít žádné děti běžnou cestou. Jenže Max se právě tak loni narodil! A ze zkumavky nepřijde na svět ani Jack/Olivia. Jejich matkou je 28letá cyklistova přítelkyně Anne Hansenová, s níž se seznámil předloni při charitativní akci.

Ještě předtím zrušil zasnoubení se zpěvačkou Sheryl Crow. "Řekla mi totiž, že už nechce mít děti."

Nejen americká média nyní vtipkují, že Armstrong počtem dětí dohání počet svých titulů z Tour de France. Těch je zatím sedm, poslední s datem 2005.

Snižující se rozdíl však míní legendární Američan opět navýšit. "Myslím v červenci na triumf číslo osm," prohlásil. Loni skončil třetí. A letos říká: "Fyzičku mám lepší." Motivaci také. Za prvenstvím ho poveze nový tým RadioShack, který sám stvořil a finančně zabezpečil.

Není podstatné, že jeho výsledky v sezoně nejsou oslnivé. Vždyť tak tomu bylo nejen loni, ale i v letech jeho vítězství na Tour.

Ani opětovným zdravotním trablům nepřikládá velkou váhu. "Loni jsem si zlomil na jaře klíční kost, letos jsem musel vysadit z tréninku kvůli žaludečním problémům. Každý rok vás nějaké takové potíže postihnou."

Právě bolesti žaludku Armstronga přinutily v dubnu odcestovat ze závodu Circuit de la Sarthe. Zůstal pak v USA, nezúčastnil se ani ardenských klasik.

Jeho nejlepším výsledkem je zatím 7. místo Kolem Murcie, byl také 27. na klasice Kolem Flander. "Ale tam jsem především testoval kostky, na nichž se pojede 3. etapa Tour. A sebevědomí mi rázem opět stouplo."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze