Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo je kdo ve volejbalové reprezentaci, která září na mistrovství světa v Itálii

Čeští volejbalisté s úsměvem: zleva Jan Štokr, Peter Pláteník a Petr Konečný. | foto: AP

2 2010
Na mistrovství světa už porazili olympijské vítěze či obhájce bronzových medailí. Čeští volejbalisté předvádějí na šampionátu v Itálii nejlepší výkony za poslední léta. Kdo je kdo v reprezentaci, která v sobotu odpoledne vyzve na závěr nadstavbové skupiny Kamerun?

Jiří Popelka (smečař)

Volejbalu dělá reklamu nejen na palubovce – vede vlastní volejbalový server, který si kvalitou nezadá s prací profesionálů (ostatně z něj pocházejí i některé informace v článku). Zkušený hráč, stihl už mistrovství Evropy v roce 1999.

Petr Konečný (blokař)

Neboli Kendy. V národním týmu se roky nemohl prosadit přes tehdejší hvězdy Lébla a Raka. Hraje za francouzské Tours, kde působí i jeho krajan a jmenovec David Konečný. Ve Francii služebně starší Petr mu v začátcích pomáhal třeba i se zařizováním internetu.

Jan Štokr (univerzál)

Lídr, přezdívaný Drobek. Pokud dostane prostor, je téměř neubránitelný: smečařský dosah hráčů jako Štokr může činit až 370 centimetrů! I proto přestoupil do Trentina, posledního vítěze Ligy mistrů. Jinak v mládí člen pěveckého sboru v Telči. "Teď už si zpívám jen ve sprše, ale nikdo mě tam nesmí slyšet," napsal čtenářům iDNES.cz.

Peter Pláteník (smečař)

Rodák z Bratislavy, proto to slovenské křestní jméno. Dříve náladový, teď chválený – mimo jiné od svazového šéfa Haníka. Platí za největšího karbaníka v reprezentaci.

ptejte se volejbalistů


Posílejte otázky českým volejbalovým reprezentantům do Itálie. Hráči a trenéři vám budou průběžně odpovídat po dobu svého pobytu v dějišti šampionátu ZDE.

Lukáš Ticháček (nahrávač)

Mozek hry, český dirigent. Dlouho jezdil na turnaje jako druhý nahrávač, teď patří na svém postu k nejlepším na celém mistrovství světa. Působí u Bodamského jezera ve Friedrichshafenu, který od roku 2005 nepřetržitě vládne Německu.

Aleš Holubec (blokař)

Po třech letech v belgickém Maaseiku i on zamířil do Francie. Na šampionátu si po první výhře nad Čínou dopřál: spoluhráči snídali ovoce, on si za odměnu naložil vajíčka.

Martin Kryštof (libero)

Se 179 centimetry jasně nejmenší v týmu, což vyplývá z jeho pozice. Už jako dvacetiletý byl na mistrovství světa 2002, ale pak nadlouho z reprezentace vypadl. Hraje v Berlíně.

Ondřej Hudeček (smečař)

Kapitán. Burcuje tým i celé volejbalové hnutí. "Chtělo by to restart, aby mladí lidé zase našli chuť. Každý by měl něčím přispět – i my," řekl před turnajem. Na mistrovství světa sice většinou jen střídá, i tak ale je výraznou osobností Česka.

Česko - Kamerun

Další vystoupení českého výběru na mistrovství světa sledujte v on-line reportáži v sobotu od 17 hodin

Jakub Veselý (blokař)

Ve 24 letech benjamínek týmu, zřejmě největší český talent. A největší je i v reálu – 206 centimetrů jako on má už jen Štokr. Každý bod na palubovce řádně a originálně oslaví.

Petr Zapletal (nahrávač)

Nyní zakotvil v turecké vesničce Bozkurt u Černého moře – a je to už jeho desátá volejbalová země! Před tímto angažmá stihl Česko, Slovensko, Portugalsko, Německo, Švýcarsko, Řecko, Itálii, Polsko a Francii.

David Konečný (univerzál)

S Petrem Konečným (viz výše) získali v Tours francouzský double. Bombarďák na servisu – v tom mu prospěl přesun z Turína, kde v základní skupině kvůli špatnému světlu v hale Češi při podání špatně viděli.

Jiří Bence (libero)

Jediný zástupce domácí soutěže, hraje za Příbram. Na turnaji je jako "specialista – hráč do pole". Díky tomu má stejný dres jako ostatní a může normálně střídat (pro libera platí jiná pravidla), jeho úkolem je posílit příjem a hru v poli.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze