Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kazit dokáže nejen světová jednička, ale i dvojka. Slavil muž vzadu Mahan

Hunter Mahan, vítěz Bridgestone Invitational 2010. | foto: AP

9 2010
Firestone Golf Club má nového krále. Místo Tigera Woodse, obhájce titulu a sedminásobného vítěze, se jím stal Hunter Mahan. Proč ne? Pozornost všech byla upřena na mizernou hru světové jedničky a na to, jestli tuto pozici převezme Phil Mickelson. Lepší golf ale hráli jiní.

"Lepší pozdě než nikdy," smál se Mahan tomu, že ho až do finále nebylo vidět v popředí výsledkové listiny. Na místní podmínky si dlouho zvykal.

Hřiště, na němž se rozhoduje o rozdělení dotace 8,5 milionu dolarů na Bridgestone Invitational, je více než zrádné. Umožňuje hrát čísla hluboko pod par, ale přísně trestá byť jen malé odchylky od ideálního způsobu umisťování míčů.

Bridgestone Invitational 2010 - galerie poražených.

Bridgestone Invitational 2010 - galerie poražených.

Nemluvě o tristním Woodsově vystoupení se od ideálu v posledním kole totálně odchýlil i Mickelson. Zahrál 78 ran, tedy nejhorší výsledek dne, a klesl na konečné 46. místo.

"Byl to příšerný den. Nevím, co bych řekl. Cítili jsem se dobře a neměl jsem dojem, že bych mohl takhle ujet. Ale stalo se," soukal ze sebe Mickelson rozpačitě.

Phil Mickelson, čtvrté kolo Bridgestone Invitational 2010.

Phil Mickelson, čtvrté kolo Bridgestone Invitational 2010.

S ohledem na to, že Lee Westwood pro zranění turnaj v Akronu vzdal a Steve Stricker měl už větší ztrátu ve světovém žebříčku, na světové scéně se ještě v tomto týdnu nic převratného neděje.

Kdo je favorit? Nikdo

Což se může po PGA Championship v příštím týdnu změnit, ale dění na Bridgestone, turnaji minisérie World Golf Championship, relativizovalo vše, co se v této sezoně v golfu stalo.

Anebo to potvrdilo. Totitž že špička je nejvyrovnanější za poslední desetiletí a že vyhrát může kdokoli.

Nicméně hierarchie v dlouhodobém měřítku tu je. Pozici vedoucího muže FedEx Cupu například uhájil Ernie Els. Mohl být přitom mnohem suverénnějším mužem, jenže v neděli selhal, zahrál 76 a s konečnou bilancí -1 sotva uhájil dělené 22. místo.

Připomněl se Jim Furyk, vítěz dvou letošních turnajů. Tomu naopak v Akronu poslední kolo vyšlo , zahrál 64 ran a děleným třetím místem se zase dostal do středu pozornosti.

Mahan má Ryder Cup

Hůře než Woods zahrál v prestižním poli osmdesáti mužů, kteří dokončili turnaj, jen Henrik Stenson. V posledním kole tyto údaje už ale nikoho moc nevzrušovaly. Zato boj o titul ano.

Mahan dal o svých ambicích vědět velmi záhy. V první nedělní devítce zahrál pět birdie, a přestože ve druhé už přidal pouze jedno, kolo bez bogey ho katapultovalo až na samotný vrchol.

Hunter Mahan - čtvrté kolo Bridgestone Invitational 2010.

Hunter Mahan - čtvrté kolo Bridgestone Invitational 2010.

Na takový vrchol, kde nikdy nebyl. Mahan má jisté místo v rydercupovém týmu USA, což komentoval příznačně: "To je neuvěřitelné." Dodal, že se do týmu chtěl dostat vlastními výkony a nechtěl čekat na případnou divokou kartu. "Jsem hrdý na to, jak jsem hrál a že jsem to dokázal."

Osmadvacetiletý golfista působil v rozhodujících chvílích naprosto kamenným dojmem. "Byl jsem neuvěřitelně nervózní," rozbil tuto představu o sobě samém. Na šestnácté jamce dokonce trefil květinový záhon, ale dokázal si poradit i v takové situaci.

Hunter Mahan - čtvrté kolo Bridgestone Invitational 2010.

V konečném pořadí se posunul o šest míst výš a předstihl i druhého v pořadí, amerického krajana Ryana Palmera, jenž za vítězem zaostal o dva údery.

bridgestone invitational - konečné pořadí

Par 70: 1. Mahan 268 (71+67+66+64) -12, 2. R. Palmer 270 (70+68+63+69) -10, 3. Van Pelt (všichni USA) 271 (67+68+69+67), Goosen (JAR) 271 (67+66+73+65) oba -9, 5. O´Hair 272 (67+70+64+71) -8, 6. Furyk 273 (72+68+69+64), Overton (všichni USA) 273 (67+70+67+69) všichni -7.

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze