Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Každý koš znovu pomáhá. Welschovi a spol. dodá extra motivaci

Jiří Welsch při natáčení klipu ke charitativní akci Každý koš pomáhá | foto: Martin Peterka

26 2015
Devátý ročník tradiční charity Každý koš pomáhá je tu. Akce, která od roku 2007 spojuje české basketbalové prostředí a Českou televizi v pomoci potřebným, letos startuje v poslední únorový den.

Nastávající výběr finančních prostředků není vázaný na jedno konkrétní ligové kolo, jak bývalo zvykem, ale probíhá v období od 28. února do 16. března, kdy vyvrcholí na Kooperativa NBL All-Star Game.

Každý koš pomáhá tradičně spojuje české basketbalové prostředí. Do letošního ročníku se zapojí všechny kluby Kooperativa NBL, které si ve výše zmíněném období vyberou vždy jeden z domácích zápasů, ve kterém hráči přispívají za každý svůj bod 10 korun a klub za každý bod družstva 100 korun.

„Je to již devátý ročník, takže evidentně se jedná o úspěšnou věc. My sportovci máme tendenci zapomínat, jak dobře se máme, že si můžeme zajišťovat živobytí sportem, a hlavně, že jsme zdraví. Když takto můžeme pomoci těm, kteří nemohou sportovat a nemají to štěstí, tak je to dobrá věc,“ váží si možnosti zapojit se do charity, která už ve své historii doprovázela i světové šampionáty, český reprezentant a nymburský kapitán Jiří Welsch.

Jak se zapojit?

K podpoře akce Každý koš pomáhá nemusíte basketbal hrát. Zapojit se mohou i fanoušci, a to prostřednictvím dárcovské SMS ve formátu DMS POMOCKOSEM na 87 777. Cena jedné SMS je 30 Kč a příjemce z ní obdrží 28,50 Kč.

Letošní finanční pomoc bude směřovat ke sdružení Dech života. Jedná se o uskupení lékařů, kteří při svém povolání pečovali nebo pečují o kriticky nemocné všech věkových skupin, u nichž jsou jejich dýchací problémy přechodné nebo o pacienty, kteří ztratili schopnost dýchat samostatně a jsou na dechovou podporu odkázáni trvale. Sdružení vybrané prostředky použije na osvětovou činnost, nákup dýchacích pomůcek, ale i na podporu provozu non-stop telefonické linky.

Výše vybraných prostředků bude přímo úměrná jednak poslanému počtu DMS, ale také počtu vstřelených bodů ve vybraných domácích zápasech.

„My se letos trochu střelecky trápíme, takže doufám, že se nám ten zápas vydaří, abychom té věci přispěli co nejvíc. Já z pozice kapitána se to budu snažit co nejvíc prezentovat v šatně, aby měli kluci extra motivaci,“ slibuje český basketbalista s bohatými zkušenostmi z NBA, že svůj tým vyburcuje k co nejlepšímu ofenzivnímu výkonu.

Jiří Welsch je také hlavní tváří televizního spotu, který se natáčel ve Fakultní nemocnici v Motole. Zkušený basketbalista už má za sebou řadu podobných natáčení, přesto pro něj to středeční na motolském Anesteziologicko-resuscitačním oddělení bylo něčím zvláštní.

„Není to rutina. Bylo to krátké, ale bylo na mě namířeno nějak moc kamer, tedy jedna kamera a tři foťáky,“ usmíval se Welsch.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze