Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Každá smeč pomáhá. Volejbalisté rozjedou charitativní projekt

KAŽDÁ SMEČ POMÁHÁ. Týmy za každý uhraný bod zaplatí 40 korun. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

13 2010
Charitativní projekt "Každá smeč pomáhá" bude doprovázet dvě nejbližší kola extraligy volejbalistů. Týmy za každý uhraný bod zaplatí 40 korun, celkový výtěžek získá sportovní klub pražského Jedličkova ústavu a využije ho na úhradu zimního soustředění v Bedřichově.

Extraligové kluby tak ve spolupráci s Českou televizí následují podobný basketbalový projekt s názvem "Každý koš pomáhá". Tato charitativní akce už má za sebou dva úspěšné ročníky a na letošek chystá další.

Volejbalisté budou mít díky charitě o motivaci navíc. Při dvou třísetových výhrách přispěje tým na soustředění handicapovaných sportovců částkou zhruba 6000 korun, při dramatičtějším vývoji zápasů konečná suma ještě stoupne. Například za dvě uplynulá kola extraligy by kluby za rovných 1700 uhraných bodů zaplatily dohromady 68.000 korun.

"Přímo při zápase to asi zásadnější vliv na naši hru mít nebude, ale ten projekt samozřejmě registrujeme," řekl ostravský blokař Přemysl Kubala, jenž se s podobnou charitativní akcí setkal při svém angažmá ve Francii.

"Tam to tenkrát bylo proti rasismu. V Poitiers jsme měli jako klubovou barvu černou a nastoupili jsme v dresech s nápisem 'Černí proti rasismu'," doplnil bývalý reprezentant.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze