Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kaymer má koberec k evropskému trůnu rozvinutý, v Dubaji září Angličané

Martin Kaymer, Dubai World Championship, 2. kolo | foto: AP

26 2010
Martin Kaymer má po druhém kole turnaje v Dubaji zase blíž k usednutí na evropský golfový trůn. Jeho soupeř Graeme McDowell se totiž v zeleni uprostřed pouště trápí. Kaymer má možnost stát se i světovou jedničkou.

Po polovině finálového turnaje letošní sezony European Tour jsou na prvních čtyřech místech čtyři Angličané. Dalšími do party jsou Thajec Thongchai Jaidee a Němec Martin Kaymer, s velkou pravděpodobností nový král evropského golfu. Těží z toho, že jediný, kdo jej může sesadit, se herně trápí.

Graeme McDowell potřebuje skončit mezi třemi nejlepšími, aby měl vůbec šanci Kaymera sesadit z čela finančního žebříčku. Zároveň však musí Kaymer skončit za ním natolik, aby bral o 291 tisíc menší šek. Na Kaymerův výsledek by se Severoir nemusel ohlížet jen v případě, že by vyhrál.

Graeme McDowell, Dubai World Championship, 2. kolo

Jestliže Graeme McDowell dle svých slov po prvním kole potřeboval dobrý víkend, nyní je nutný fantastický. Na první místo totiž ztrácí deset úderů.

To zní po polovině turnaje takřka jako sci-fi, McDowell totiž mezi šedesáti nejlepšími hráči European Tour, kteří v Dubaji startují, zabírá až 42. místo a na první místo ztrácí deset úderů. Zato pětadvacetiletý Kaymer se drží na čtvrtém místě a kromě evropského trůnu bojuje i o světový.

"Prosté. Blbé chyby - známka hráče, jehož hlava dělá něco jiného, než má," zhodnotil svou hru McDowell, který uznal, že mu došla trpělivost a rozčílení mu v koncentraci taky rozhodně nepomohlo.

"Ale zkusím dát do víkendu všechno. Dvě kola za 65 ran a jsem zas ve hře," dodal. Letošní vítěz US Open už letos něco podobného předvedl, kdy na Wales Open jen tak tak prošel cutem, ale poté zahrál 64 a 63 ran a radoval se z titulu.

Lee Westwood, Dubai World Championship, 2. kolo

Světová jednička a dosluhující král evropského golfu Lee Westwood je po polovině turnaje třetí.

Aby se Kaymer stal i světovou jedničkou, musí vyhrát nebo skončit druhý. Druhou podmínkou je, že se nebude dařit současnému hráči č. 1 Leemu Westwoodovi, což se neděje. Sedmatřicetiletý Angličan poskočil na třetí místo za své krajany Rosse Fishera a Iana Poultera.

Poulter se v závěru roku potkal se skvělou formou. Na posledních turnajích bojoval vždy o vítězství, minulý týden mu to v Hongkongu vyšlo. Za první tři kola tehdy nezahrál ani jedno bogey. Tzv. čistou skórkartu má i po polovině turnaje v Dubaji. Není tak divu, že je opět v čele turnaje.

Ross Fisher, Dubai World Championship, 2. kolo

Ross Fisher vyrovnal rekord hřiště a vyšvihl se na první místo.

O první místo se s Poulterem dělí Ross Fisher, který se do čela vyšvihl skvělým pátkem, když vyrovnal Westwoodův loňský rekord hřiště 64 ran a své skóre zlepšil o osm úderů na -9.

Jako den a noc se lišila druhá devítka v prvním a druhém kole v podání Roberta Karlssona. Po prvním kole vedl, a to hlavně díky čtyřem birdie a jednomu eaglu mezi 10. a 18. jamkou. O den později na stejném úseku zapisoval dvě bogey a jedno double bogey. Zejména kvůli tomu klesl na dvanáctou příčku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze